Descrierea produsului HP Victus 15-fa1037nc A85YBEA#BCM Laptop, i5-13500H, 15,6", FHD, 16GB, 1TB SSD, RTX 4060, W11H, Gray, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i5 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i5-13500H |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,6 |
| Počet jader | 12 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Herní provedení | Ano |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 144 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 200 |
| Napájecí konektor | Round Tip |
| Model notebooku | 15-fa1037nc |
| Typ notebooku | Herní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 15,6 |
| Displej - velikost | 15,6" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR4 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 3200 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ano |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 4060 8 GB |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| Materiál notebooku | Plast |
| Barva | Tmavě šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 2,29 |
| Hmotnost | Standardní od 2,01 do 2,5 kg |
| Výdrž na baterie (hod.) | 8 a více |
| Baterie - články | 4 články |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 255 |
| Šířka (mm) | 357,9 |
| Hloubka (mm) | 23,5 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,7 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 250 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 70 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Ne |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Model: HP Victus 15-fa1037nc
Pe laptopul HP Victus poți rula chiar și cele mai solicitante jocuri.
Designul notebookului este la fel de impresionant ca și hardware-ul său, cu multe variante de culoare.
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Intel Core i5-13500H (12 nuclee - 4P + 8E, 16 fire, P-core 2,6/4,7 GHz, E-core 1,9/3,5 GHz, 18 MB cache)
Chipset: Sistem SoC Intel integrat
Memorie: 16GB memorie DDR4-3200 MHz RAM (2x 8 GB)
Număr total/sloturi libere: 2/0
Hard disk: 1 TB disc PCIe® Gen 4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: Ecran IPS de 39,6 cm (15,6“) 144Hz cu rezoluție FHD (1 920 x 1 080), timp de răspuns de 9ms, margine subțire, tratament antireflex, 250 niți și 45% NTSC
Placă grafică: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (8 GB memorie dedicată GDDR6)
Audio: Sunet de la B&O; Două difuzoare; HP Audio Boost
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Da
Camera web: Cameră HP Wide Vision HD 720p
Cititor de amprente: Nu
Rețea: Placă de rețea integrată 10/100/1000 GbE LAN
Comunicare wireless:
* MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 (2x2)
* Bluetooth® 5.3 (suport pentru viteze de transfer gigabit)
USB:
*1x SuperSpeed USB Type-C® cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 10 Gb/s (1x încărcare)
Alte conectori:
*1× conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Cititor de carduri de memorie: da
Baterie: Li-ion polimer cu 4 celule (70 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare AC de 200 W
Culoare: Mica Silver
Dimensiuni: 35,79 x 25,5 x 2,35 cm
Greutate: 2,29 kg
Garanție: 2 ani în centrul de service
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?țări=CZ
Pe laptopul HP Victus poți rula chiar și cele mai solicitante jocuri.
Designul notebookului este la fel de impresionant ca și hardware-ul său, cu multe variante de culoare.
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Intel Core i5-13500H (12 nuclee - 4P + 8E, 16 fire, P-core 2,6/4,7 GHz, E-core 1,9/3,5 GHz, 18 MB cache)
Chipset: Sistem SoC Intel integrat
Memorie: 16GB memorie DDR4-3200 MHz RAM (2x 8 GB)
Număr total/sloturi libere: 2/0
Hard disk: 1 TB disc PCIe® Gen 4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: Ecran IPS de 39,6 cm (15,6“) 144Hz cu rezoluție FHD (1 920 x 1 080), timp de răspuns de 9ms, margine subțire, tratament antireflex, 250 niți și 45% NTSC
Placă grafică: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (8 GB memorie dedicată GDDR6)
Audio: Sunet de la B&O; Două difuzoare; HP Audio Boost
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Da
Camera web: Cameră HP Wide Vision HD 720p
Cititor de amprente: Nu
Rețea: Placă de rețea integrată 10/100/1000 GbE LAN
Comunicare wireless:
* MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 (2x2)
* Bluetooth® 5.3 (suport pentru viteze de transfer gigabit)
USB:
*1x SuperSpeed USB Type-C® cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 10 Gb/s (1x încărcare)
Alte conectori:
*1× conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Cititor de carduri de memorie: da
Baterie: Li-ion polimer cu 4 celule (70 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare AC de 200 W
Culoare: Mica Silver
Dimensiuni: 35,79 x 25,5 x 2,35 cm
Greutate: 2,29 kg
Garanție: 2 ani în centrul de service
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?țări=CZ















