Descrierea produsului HP Pavilion Aero 13-bg0002nc A47MZEA#BCM Laptop, R7-8840U, 13,3", 2560x1600, 16GB, 1TB SSD, AMD int, W11H, Blue, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 7 |
| Generace CPU | AMD řady 8000 |
| Přesný model | R7-8840U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 3,3 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | Round Tip |
| Model notebooku | 13-bg0002nc |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 13,3 |
| Displej - velikost | 13" - 13,3" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1600 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - rychlost | 6400 |
| Paměť - maximální velikost | 16 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | AMD Radeon 780M Graphics |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 5MP |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 2 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| Materiál notebooku | Recyklovaný kov |
| Barva | Modrá |
| Hmotnost | Super lehký do 1 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 3R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 211,2 |
| Šířka (mm) | 297,3 |
| Hloubka (mm) | 17,4 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 400 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 43 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Model: HP Pavilion Aero 13-bg0002nc
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: AMD Ryzen 7 8840U (8 nuclee, 16 fire, 3.3/5.1 GHz, 16 MB cache)
Memorie: 16 GB LPDDR5x-6400 MHz RAM (onboard)
Număr de sloturi (total / Libere): 0/0
Dimensiune maximă: 16 GB
Hard disk: 1 TB disc PCIe® NVMe™ M.2 SSD
Unitate optică: Nu
Ecran: 33,8cm (13,3”) ecran IPS cu rezoluție WQXGA (2 560 x 1 600), cu ramă subțire, tratament antireflex, 400 nits și 100% sRGB
Placă grafică: Grafică integrată AMD Radeon 780M
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Webcam: HP Wide Vision 5MP IR
Cititor de amprente: Nu
Rețea: nu conține conector LAN
Comunicare wireless:
* MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2x2)
* Bluetooth 5.3
USB:
* 2x USB Type-C® cu rată de semnalizare de 10Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
* 1x USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 10 Gb/s
* 1x USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s
Alte conectori:
* 1x conector pentru căști/microfon
* 1x HDMI 2.1
Cititor de carduri de memorie: Nu
Baterie: Litiu-ion polimer cu 3 celule (43 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare USB Type-C® de 65W
Șasiu: Metale și plastice reciclate
Culoare: Sky Blue
Dimensiuni: 29,73 x 21,12 x 1,74 cm
Greutate: < 1 kg
Garanție:36 luni
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?countries=CZ
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: AMD Ryzen 7 8840U (8 nuclee, 16 fire, 3.3/5.1 GHz, 16 MB cache)
Memorie: 16 GB LPDDR5x-6400 MHz RAM (onboard)
Număr de sloturi (total / Libere): 0/0
Dimensiune maximă: 16 GB
Hard disk: 1 TB disc PCIe® NVMe™ M.2 SSD
Unitate optică: Nu
Ecran: 33,8cm (13,3”) ecran IPS cu rezoluție WQXGA (2 560 x 1 600), cu ramă subțire, tratament antireflex, 400 nits și 100% sRGB
Placă grafică: Grafică integrată AMD Radeon 780M
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Webcam: HP Wide Vision 5MP IR
Cititor de amprente: Nu
Rețea: nu conține conector LAN
Comunicare wireless:
* MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2x2)
* Bluetooth 5.3
USB:
* 2x USB Type-C® cu rată de semnalizare de 10Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
* 1x USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 10 Gb/s
* 1x USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s
Alte conectori:
* 1x conector pentru căști/microfon
* 1x HDMI 2.1
Cititor de carduri de memorie: Nu
Baterie: Litiu-ion polimer cu 3 celule (43 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare USB Type-C® de 65W
Șasiu: Metale și plastice reciclate
Culoare: Sky Blue
Dimensiuni: 29,73 x 21,12 x 1,74 cm
Greutate: < 1 kg
Garanție:36 luni
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?countries=CZ
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro



















