Descrierea produsului HP Omen 16-xf0050nc 8F003EA#BCM Laptop, R7-7840HS, 16,1", QHD, 16GB, 1TB SSD, RTX 4060, DOS, Black, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 7 |
| Generace CPU | AMD řady 7000 |
| Přesný model | R7-7840HS |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 3,8 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Herní provedení | Ano |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 280 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | 16-xf0050nc |
| Typ notebooku | Herní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16,1 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1440 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 5600 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 4060 8 GB |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 2 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | DOS |
| Materiál notebooku | Jiné slitiny |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 2,44 |
| Hmotnost | Standardní od 2,01 do 2,5 kg |
| Výdrž na baterie (hod.) | 8 a více |
| Baterie - články | 6 článků |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 259,4 |
| Šířka (mm) | 369 |
| Hloubka (mm) | 23,5 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | 10 |
Model: HP OMEN Gaming 16-xf0050nc
Laptopul de gaming OMEN de 16” îl poți lua cu tine oriunde.
La fel de impresionant este și ecranul cu rezoluție înaltă, frecvență de cadre fluidă și elemente antireflex.
Sistem de operare: Free DOS
Procesor: AMD Ryzen™ 7 7840HS (frecvență de bază 3,8, max 5.1 GHz, 16 MB L3 cache, 8 nuclee, 16 fire de execuție)
Chipset: AMD integrated SoC
Memorie: 16 GB DDR5-5600 MHz RAM (2 x 8 GB)
Hard disk: 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: 40.9 cm (16.1") diagonală, QHD (2560 x 1440), 240 Hz, timp de răspuns 3 ms, IPS, margine micro, anti-reflexie, Low Blue Light, 300 niți, 100% sRGB
Placă grafică: NVIDIA GeForce RTX 4060 GPU (8 GB GDDR6 dedicat)
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da, RGB
Tastatură numerică: Nu
Webcam: HP True Vision 1080p
Cititor de amprente: Nu
Rețea: 10/100/1000 GbE LAN
Comunicare wireless:
*Realtek Wi-Fi 6E (2x2)
*Bluetooth® 5.3 (suport pentru viteze de transfer gigabit)
USB:
*2x USB Type-C® cu viteză de transfer de 10 Gb/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (1x HP Sleep and Charge)
Alte conectori:
*1× conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Cititor de carduri de memorie: Nu
Baterie: Baterie Li-ion polimer cu 6 celule (83 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare inteligent AC de 280 W
Culoare: Shadow Black
Dimensiuni: 36,9 x 25,94 x 2,35 cm
Greutate: 2,44 kg
Garanție: 2 ani la fața locului + 2 ani HP Absolute
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?countries=CZ
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro
Laptopul de gaming OMEN de 16” îl poți lua cu tine oriunde.
La fel de impresionant este și ecranul cu rezoluție înaltă, frecvență de cadre fluidă și elemente antireflex.
Sistem de operare: Free DOS
Procesor: AMD Ryzen™ 7 7840HS (frecvență de bază 3,8, max 5.1 GHz, 16 MB L3 cache, 8 nuclee, 16 fire de execuție)
Chipset: AMD integrated SoC
Memorie: 16 GB DDR5-5600 MHz RAM (2 x 8 GB)
Hard disk: 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: 40.9 cm (16.1") diagonală, QHD (2560 x 1440), 240 Hz, timp de răspuns 3 ms, IPS, margine micro, anti-reflexie, Low Blue Light, 300 niți, 100% sRGB
Placă grafică: NVIDIA GeForce RTX 4060 GPU (8 GB GDDR6 dedicat)
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură iluminată: Da, RGB
Tastatură numerică: Nu
Webcam: HP True Vision 1080p
Cititor de amprente: Nu
Rețea: 10/100/1000 GbE LAN
Comunicare wireless:
*Realtek Wi-Fi 6E (2x2)
*Bluetooth® 5.3 (suport pentru viteze de transfer gigabit)
USB:
*2x USB Type-C® cu viteză de transfer de 10 Gb/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (1x HP Sleep and Charge)
Alte conectori:
*1× conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
*1x RJ-45
Cititor de carduri de memorie: Nu
Baterie: Baterie Li-ion polimer cu 6 celule (83 Wh)
Alimentare: Adaptor de alimentare inteligent AC de 280 W
Culoare: Shadow Black
Dimensiuni: 36,9 x 25,94 x 2,35 cm
Greutate: 2,44 kg
Garanție: 2 ani la fața locului + 2 ani HP Absolute
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?countries=CZ
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro















