Descrierea produsului HP EliteBook Ultra G1i B9ZU7ET#BCM Laptop, U7-258V, 14", 2880x1800, 32GB, 1TB SSD, Arc 140V, W11P, Blue, 3R On-Site
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core Ultra 7 |
| Generace CPU | Intel Ultra 2. generace |
| Přesný model | U7-258V |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,2 |
| Počet jader | 8 |
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | OLED/AMOLED |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 120 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ne |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | Ultra G1i |
| Typ notebooku | Pracovní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Lesklý |
| Displej - rozlišení | 2880x1800 |
| Paměť - velikost (GB) | 32 |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť - rychlost | 8533 |
| Paměť - maximální velikost | 32 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Arc/Intel Graphics |
| Polohovací zařízení | HP Imagepad |
| Rozlišení webkamery | 5MP |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 1 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 3 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro |
| Dodatečná výbava | akcelerometr, gyroskop, teplotní snímač |
| Materiál notebooku | Hořčík |
| Barva | Modrá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,19 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 6 článků |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 3R On-Site |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 217,2 |
| Šířka (mm) | 313,7 |
| Hloubka (mm) | 12,1 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N924100529 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,8 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 400 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 64 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.IV |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 802.11be |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | Ne |
| NPU - počet TOPs | 47 |
HP EliteBook Ultra G1i 14“ de nouă generație cu AI
* certificare TCO
* tastă Copilot
Sistem de operare: Windows 11 Pro
Procesor: Intel Core Ultra 7 258V (8 nuclee - 4P + 4LPE, 8 fire, P-core 2,2/4,8 GHz, LPE-core 2,2/3,7 GHz, 12 MB cache)
NPU: Intel® AI Boost, până la 47 TOPS
Memorie: 32GB LPDDR5x-8533 MT/s (integrată)
Număr de sloturi (total/libere): fără sloturi (0/0)
Dimensiune maximă: 32GB
Hard disk: 1TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: nu
Ecran: 14" (35,6cm) 2,8K (2880x1800) lucios OLED, BrightView, 120Hz, 400 niți, 100% DCI-P3
Placă grafică: Intel Arc 140V
Audio: Poly Studio, patru difuzoare stereo; două microfoane echipate cu reducerea zgomotului prin inteligență artificială
Camera web: 5MP + IR
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură: iluminată fără bloc numeric
Cititor de amprente: da
Cititor de carduri cu cip: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: WiFi + Bluetooth® (Intel® Wi-Fi 7 BE201 2×2 + Bluetooth® 5.4)
Porturi USB:
* 1x USB tip A cu viteză de transfer de 10 Gbit/s (încărcare)
* 3x Thunderbolt™ 4 cu interfață USB tip C® cu viteză de transfer de 40 Gbit/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1)
Altele:
* 1x conector stereo pentru căști/microfon
* 1x slot de securitate
Baterie: Li-ion polimer cu 6 celule, 64Wh
Alimentare: adaptor 65W USB-C™
Culoare: albastru atmosferic
Material: magneziu
Dimensiuni: 313,7x217,2x9-12,1mm
Greutate: aprox. 1,19kg
Garanție: 3 ani on-site
* certificare TCO
* tastă Copilot
Sistem de operare: Windows 11 Pro
Procesor: Intel Core Ultra 7 258V (8 nuclee - 4P + 4LPE, 8 fire, P-core 2,2/4,8 GHz, LPE-core 2,2/3,7 GHz, 12 MB cache)
NPU: Intel® AI Boost, până la 47 TOPS
Memorie: 32GB LPDDR5x-8533 MT/s (integrată)
Număr de sloturi (total/libere): fără sloturi (0/0)
Dimensiune maximă: 32GB
Hard disk: 1TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: nu
Ecran: 14" (35,6cm) 2,8K (2880x1800) lucios OLED, BrightView, 120Hz, 400 niți, 100% DCI-P3
Placă grafică: Intel Arc 140V
Audio: Poly Studio, patru difuzoare stereo; două microfoane echipate cu reducerea zgomotului prin inteligență artificială
Camera web: 5MP + IR
Dispozitiv de indicare: HP Imagepad
Tastatură: iluminată fără bloc numeric
Cititor de amprente: da
Cititor de carduri cu cip: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: WiFi + Bluetooth® (Intel® Wi-Fi 7 BE201 2×2 + Bluetooth® 5.4)
Porturi USB:
* 1x USB tip A cu viteză de transfer de 10 Gbit/s (încărcare)
* 3x Thunderbolt™ 4 cu interfață USB tip C® cu viteză de transfer de 40 Gbit/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1)
Altele:
* 1x conector stereo pentru căști/microfon
* 1x slot de securitate
Baterie: Li-ion polimer cu 6 celule, 64Wh
Alimentare: adaptor 65W USB-C™
Culoare: albastru atmosferic
Material: magneziu
Dimensiuni: 313,7x217,2x9-12,1mm
Greutate: aprox. 1,19kg
Garanție: 3 ani on-site















