Descrierea produsului HP EliteBook 1040 G10 818F4EA#BCM Laptop, i7-1355U, 14", WUXGA, 16GB, 512GB SSD, Iris Xe, W11P, Silver, 3RNBD
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i7 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i7-1355U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,7 |
| Počet jader | 10 |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | 1040 G10 |
| Typ notebooku | Pracovní notebook |
| Platforma Intel® Evo™ | Ano |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - rychlost | 5200 |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 5MP |
| Čtečka čipových karet | Ano |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro |
| Materiál notebooku | Hliník |
| Barva | Stříbrná |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,18 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Výdrž na baterie (hod.) | 8 a více |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Pol (Lithium-polymerová) |
| Záruka notebooku | 3R NBD |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | 5G |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 225,8 |
| Šířka (mm) | 315,6 |
| Hloubka (mm) | 19,2 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Calculatorul performant HP EliteBook 1040 vă permite să lucrați oriunde vă duce munca.
Obțineți performanțe de vârf cu un computer care optimizează automat performanța, sunetul și imaginea în funcție de locul și modul în care lucrați.
Model: HP EliteBook 1040 G10
Sistem de operare: Windows 11 Pro
Procesor: Intel® Core™ i7-1355U (frecvență de bază 3,7 GHz, max. 5,0 GHz cu tehnologia Intel® Turbo Boost, 12 MB cache L3, 10 nuclee, 12 fire)
Memorie: 16GB memorie DDR5-5200 MHz RAM (2x 8 GB)
Număr de sloturi (total/libere): 2/0
Dimensiunea maximă a memoriei: 64 GB
Hard disk: 512GB disc PCIe® NVMe™ TLC SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: Ecran IPS de 35,6cm (14”) cu rezoluție WUXGA (1 920 x 1 200), tratament antireflex, 1 000 niți, 100% sRGB și filtru integrat de protecție a confidențialității HP Sure View Reflect
Placă grafică: Intel® Iris® Xe (integrată fără memorie proprie)
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Webcam: Webcam IR de 5MPx
Cititor de amprente: Da
Comunicare wireless:
*Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2)
*Bluetooth® 5.3
*Soluție Intel® 5G 5000
USB:
*2x Thunderbolt™ 4 cu interfață USB4™ Type-C® și viteză de transfer a semnalului de 40 Gb/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (1x cu încărcare)
Alte conectori:
*1x conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
Cititor de carduri de memorie: Nu
Cititor de carduri cu cip: da
Baterie: Baterie HP polimer cu 3 celule și durată lungă de viață (51 Wh)
Alimentare: Adaptor 65W USB Type-C™
Culoare: argintiu din aluminiu
Dimensiuni: 31,56 x 22,58 x 1,92 cm
Greutate: 1,18 kg
Garanție: 3 ani NBD
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?țări=CZ
Obțineți performanțe de vârf cu un computer care optimizează automat performanța, sunetul și imaginea în funcție de locul și modul în care lucrați.
Model: HP EliteBook 1040 G10
Sistem de operare: Windows 11 Pro
Procesor: Intel® Core™ i7-1355U (frecvență de bază 3,7 GHz, max. 5,0 GHz cu tehnologia Intel® Turbo Boost, 12 MB cache L3, 10 nuclee, 12 fire)
Memorie: 16GB memorie DDR5-5200 MHz RAM (2x 8 GB)
Număr de sloturi (total/libere): 2/0
Dimensiunea maximă a memoriei: 64 GB
Hard disk: 512GB disc PCIe® NVMe™ TLC SSD
Unitate optică: Fără unitate optică
Ecran: Ecran IPS de 35,6cm (14”) cu rezoluție WUXGA (1 920 x 1 200), tratament antireflex, 1 000 niți, 100% sRGB și filtru integrat de protecție a confidențialității HP Sure View Reflect
Placă grafică: Intel® Iris® Xe (integrată fără memorie proprie)
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Webcam: Webcam IR de 5MPx
Cititor de amprente: Da
Comunicare wireless:
*Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2)
*Bluetooth® 5.3
*Soluție Intel® 5G 5000
USB:
*2x Thunderbolt™ 4 cu interfață USB4™ Type-C® și viteză de transfer a semnalului de 40 Gb/s (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4)
*2x SuperSpeed USB Type-A cu viteză de transfer a semnalului de 5 Gb/s (1x cu încărcare)
Alte conectori:
*1x conector combinat pentru căști/microfon
*1x HDMI 2.1
Cititor de carduri de memorie: Nu
Cititor de carduri cu cip: da
Baterie: Baterie HP polimer cu 3 celule și durată lungă de viață (51 Wh)
Alimentare: Adaptor 65W USB Type-C™
Culoare: argintiu din aluminiu
Dimensiuni: 31,56 x 22,58 x 1,92 cm
Greutate: 1,18 kg
Garanție: 3 ani NBD
Pentru compatibilitatea corectă a pachetului de îngrijire, utilizați portalul HP
https://cpc2.ext.hp.com/?țări=CZ


















