Datorită alimentatorului automat de documente de 50 de coli, puteți crea rapid portofolii de proprietăți pentru clienți și puteți scana și copia cu ușurință documentele cheie, fără a vă face griji că se va termina cerneala sau hârtia. Tipăriți cărți de vizită pe suporturi mate sau lucioase.
Imprimați cu ușurință facturi datorită fiabilității constante, vitezei mari și dimensiunilor compacte. Creați materiale de înaltă calitate și durabile pentru punctele de vânzare, bannere promoționale și etichete – toate acestea intern.
Tipăriți înregistrările clienților sau detalii noi despre întâlniri – direct pe plicuri. Creați materiale convingătoare care să sublinieze abilitățile clinicii dumneavoastră.
Mențineți costurile de imprimare ale companiei la un nivel scăzut datorită randamentului uriaș de 14.000 de pagini dintr-un set de sticle cu cerneală color sau 6.000 de pagini dintr-o sticlă cu cerneală neagră. Comutând în modul de economisire, veți economisi și mai mult.
Imprimați documente de afaceri de calitate excepțională în culori vii, cu detalii perfect clare (chiar și cu elemente mici, cum ar fi coduri de bare sau coduri QR) la viteze de 24 pagini./min alb-negru și 15,5 fig./min colorate, datorită cărora veți respecta cu ușurință termenele scurte. Gestionați cu ușurință fluxurile de lucru pentru procesarea documentelor datorită funcțiilor dedicate pentru companii.
Cu un alimentator automat de documente pentru 50 de coli, un ecran tactil color rabatabil de 6,9 cm și un sertar de hârtie de până la 350 de coli, munca în îndeplinirea termenelor limită exigente va fi mai ușoară. Procesarea diferitelor tipuri de medii – chiar și imprimarea bannerelor cu o lungime de până la 1,2 m.
Reduceți cantitatea de deșeuri datorită imprimării cu jet de cerneală economisitoare de energie, folosind cartușe de cerneală cu randament ridicat și scanare în foldere de rețea, e-mail sau pe dispozitive USB. Cartușul de cerneală reziduală interschimbabil de către utilizator asigură un timp de nefuncționare minim.
Imprimați, scanați, copiați și conectați-vă la cloud cu aplicația Canon PRINT. Compatibil cu tehnologiile Apple AirPrint (iOS) și Mopria® (Android). Profitați de posibilitatea de conectare la rețeaua Ethernet și de suportul pentru rețeaua Wi-Fi dual-band.
ucurați-vă de protecție pe mai multe niveluri datorită securității Wi-Fi WPA3, suportului pentru criptare puternică TLS1.3 pentru schimbul sigur de date și actualizările automate ale firmware-ului, care vă permit să faceți față celor mai recente amenințări.
| Specificații generale | |
|---|---|
| Funcții | Wi-Fi, Ethernet, imprimare, copiere, scanare și conectare la cloud |
| Numerele modelelor | MAXIFY GX6140 |
| Specificații imprimantă | |
| Rezoluția imprimării | Până la 600 × 1 200 dpi1 |
| Margini de imprimare (min.) | Sus: 5 mm, jos: 5 mm, stânga și dreapta: 5 mm |
| Tehnologie de imprimare | 1 cap de imprimare Imprimantă cu rezervoare de cerneală reîncărcabile |
| Viteza de imprimare alb-negru | Aprox. 24 fig./min2 |
| Viteza de imprimare color | Aprox. 15,5 fig./min3 |
| Timp de imprimare a primei pagini | Alb-negru: 5,5 s (pregătit/față simplă)4 Color: 7 s (pregătit/față simplă)5 |
| Consumabile și randament | |
| Rezervoare standard de cerneală | GI-46 BK GI-46 C GI-46 M GI-46 Y |
| Rezervor de cerneală reziduală | MC-G01 (înlocuire de către utilizator) |
| Randament cartuș (hârtie obișnuită) | Imprimare color documente format A46 Alb-negru: 6.000 pagini (9.000 pagini în modul economic)7 Color: 14.000 pagini (21.000 pagini în modul economic)8 * Randament estimat al cernelii |
| Hârtii suportate | |
| Tipuri de hârtie | Hârtie simplă (64 g/m2 până la 105 g/m2), Hârtie Red Label Superior 80 g/m2 (WOP111), Hârtie Canon Océ Office Colour Paper 80 g/m2 (SAT213), Hârtie fotografică Photo Paper Pro Luster (LU-101), Hârtie fotografică lucioasă Photo Paper Plus Glossy II (PP-201) Hârtie fotografică mată Matte Photo Paper (MP-101), Hârtie fotografică lucioasă pentru utilizare zilnică Glossy Photo Paper „Everyday Use“ (GP-501) Hârtie cu rezoluție înaltă High Resolution Paper (HR-101N), Plic Hârtie fotografică semi-lucioasă Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201), Hârtie fotografică autoadezivă reutilizabilă (RP-101) Hârtie fotografică magnetică Magnetic Photo Paper (MG-101) Folie de transfer pentru textile deschise la culoare (LF-101), Hârtie mată față-verso Double sided Matte Paper (MP-101D) |
| Capacitate maximă de intrare a hârtiei | Tavă spate: max. 100 de foi (hârtie albă) Tava 1: max. 250 de coli (hârtie simplă) Alimentator automat de documente: A4, A5, LTR: 50 de coli, LGL: 10 coli |
| Formate de hârtie | Tavă spate: A4, A5, A6, B5, LTR, LGL, 4" × 6" (10 × 15 cm), 5" × 7" (13 × 18 cm), 7" × 10" (18 × 25 cm), 8" × 10" (20 × 25 cm), pătrat 5" × 5", (127 mm × 127 mm), plicuri (DL, COM10, C5), formate personalizate (lățime 89 mm până la 216 mm, lungime 127 mm până la 1 200 mm) Tavă: A4, LTR, A5, B5 Alimentator automat de documente: A4, A5, LTR, LGL |
| Greutatea hârtiei | Tavă spate: hârtie simplă cu greutatea de 64 până la 105 g/m2 sau hârtii originale suportate de Canon Hârtie Canon: max. gramajul hârtiei aprox. 265 g/m2 (Hârtie fotografică lucioasă Photo Paper Plus Glossy II (PP-201)) Tavă: hârtie simplă, hârtie Canon Red Label Superior (WOP111), hârtie Canon Océ Office Colour Paper (SAT213): 64 g/m2 până la 105 g/m2 |
| Specificații scanner | |
| Tip scanner | Scanner color plat CIS (alimentator automat ADF / placă) |
| Viteză de scanare | Față simplă 16,9 imagini/min color9 Față-verso 22,2 pag./min alb-negru10 |
| Rezoluția scannerului (optică) | 1 200 × 1 200 dpi11 |
| Viteza de scanare a liniilor | Color: 1,4 ms/linie (300 dpi) Tonuri de gri: 1,4 ms/linie (300 dpi)12 |
| Adâncimea de scanare (intrare/ieșire) | Culoare: 8 biți pentru fiecare componentă RGB Tonuri de gri: 8 biți |
| Dimensiunea maximă a documentului | Sticlă: A4 / Letter (216 × 297 mm) Alimentator automat de documente: A4 / Letter / Legal (216 × 356 mm) |
| Specificații copiator | |
| Viteza de copiere | sFCOT (color): aproximativ 12 s13 sESAT (color): aproximativ 12,7 imag./min14 ESAT/unilateral cu alimentator ADF (color): aproximativ 12,2 ipm./min15 ESAT/unilateral cu alimentator ADF (alb-negru): aproximativ 22,2 ipm./min16 |
| Calitatea copiei | 3 niveluri (economic, standard, înalt) |
| Setarea intensității | 9 niveluri (este disponibilă setarea automată, copiere AE) |
| Copiere multiplă | 99 copii (max.) |
| Funcții de copiere | Copiere documente, copiere față-verso, copiere manuală față-verso cu alimentator ADF, 2 în 1 și 4 în 1, copiere cu completare (doar alimentator ADF), copiere cu ștergerea marginii (doar scanere plate), copiere cărți de identitate |
| Mărire la copiere | 25 până la 400 % |
| Adaptare dimensiune pagină | A5 la A4, B5 la A4, A4 la A5 și A4 la B5 |
| Interfață și afișaj | |
| Tip și dimensiune afișaj | Ecran tactil LCD color cu diagonală de 2,7“ (6,9 cm) |
| Limbi afișaj | 33 de limbi, inclusiv cehă, engleză, germană, franceză, italiană, spaniolă și altele |
| Opțiuni de conectare | |
| Rețea LAN cu cablu | Protocol de comunicație: SNMP/HTTP/TCP/IP (IPv4/IPv6) TLS 1.3/1.2/1.1/1.0 Standardele suportate: IEEE802.3u(100BASE-TX) / IEEE802.3 (10BASE-T) Viteză de transfer: 10 Mb/s / 100 Mb/s (comutare automată) Securitate: IEEE 802.1X (EAP-TLS/EAP-TTLS/PEAP) |
| Rețea LAN fără fir | Protocol de comunicație: SNMP/HTTP/TCP/IP (IPv4/IPv6) TLS 1.3/1.2/1.1/1.0 Standardele suportate: IEEE802.11n/IEEE802.11g/IEEE802.11b/IEEE802.11a//IEEE802.11ac 1117 Lățime de bandă: 2,4 GHz Rază de acțiune: în clădire 50 m ?depinde de viteza de transfer și de condițiile de mediu Securitate: WPA-PSK (AES) WPA2-PSK (AES) WPA3-SAE (AES) WPA-EAP (AES)* WPA2-EAP (AES)* WPA3-EAP (AES)* * disponibil IEEE802.1X (EAP-TLS/EAP-TTLS/PEAP) |
| Interfață | USB Hi-Speed (port B) |
| Funcții mobile și cloud | |
| Aplicații | Canon PRINT Inkjet/SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor |
| Funcții de imprimare | Cloud Link, Canon Print Service (Android), Apple AirPrint, Mopria, conexiune wireless directă |
| Suport pentru asistenți vocali | Amazon Alexa™ |
| Software și compatibilitate | |
| Sisteme de operare | Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1 Funcționalitatea poate fi garantată doar pe un computer cu sistemul de operare preinstalat. Driverul imprimantei și instrumentul de asistență pentru imprimante IJ suportă următoarele sisteme de operare: Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 și Windows Server 2025. Monitor: rezoluție XGA 1 024 × 768 sau mai mare Mac: MacOS Big Sur 11.7.6 până la macOS Sequoia 15 Sisteme de operare mobile: iOS®, iPadOS, Android™, Chrome OS24 |
| Cerințe minime | Windows: 1,5 GB sau mai mult, rezoluție XGA |
| Software furnizat | Driver imprimantă Instrument de asistență pentru imprimante IJ Software Easy-PhotoPrint Editor (descărcabil)25 Aplicație Easy-Layout Editor (descărcabilă) Aplicație Wi-Fi Connection Assistant (descărcabilă) Software Quick Utility Toolbox (descărcabil) Software PosterArtist Lite (doar pentru Windows – descărcabil) |
| Parametri fizici și consum | |
| Dimensiuni (L × A × Î) | Aprox. 399 × 410 × 254 mm (cu tăvițele introduse) Aprox. 399 × 645 × 327 mm (cu tăvițele extinse) |
| Greutate | Aprox. 11,6 kg |
| Nivelul zgomotului acustic | Aprox. 49,0 dB (A) |
| Condiții de operare | 5–35 °C, 10 până la 90 % RH (fără condensare) |
| Alimentare | 100 până la 240 V AC, 50/60 Hz |
| Sarcină de lucru | Până la 45 000 de pagini |
| Consum de energie | Copiere: aprox. 20 W Oprit: aprox. 0,05 W Mod de așteptare (USB): 0,9 W Mod de așteptare (toate porturile): 1,4 W Timp de trecere în modul de așteptare: 5 min 2 s (nu poate fi modificat, ErP Lot 26) |
| Consum tipic de energie (TEC) | 0,157 kWh |
• Imprimantă multifuncțională cu rezervoare de cerneală reîncărcabile
• 4 sticle de cerneală cu randament ridicat (1× negru și 1× C/M/Y)
• Cablu de alimentare
• Disc de instalare CD-ROM
• Manuale și alte documente