Satisfaceți cerințele diverse de imprimare și economisiți timp și spațiu
Extindeți-vă posibilitățile de imprimare cu ajutorul imprimantei laser color rapide pentru formatul A3, care se mândrește cu un design inovator ce economisește spațiu și se potrivește ușor în orice birou.

Ieșire de înaltă calitate
Datorită noii funcții de procesare a tonerului și a imaginii, puteți crea printuri colorate vii și captivante. Imprimați pe o gamă largă de medii, inclusiv bannere de dimensiuni de până la 1.320 mm.
Securitate robustă
Protecția dispozitivului este asigurată de funcții de securitate robuste, inclusiv autentificarea multifactorială, care limitează accesul la informațiile sensibile ale companiei dumneavoastră.
Întreținere ușoară de către utilizator
Noua casetă all-in-one și codul QR care face legătura cu manualul de utilizare online facilitează întreținerea de către utilizator.

| Specificații generale | |
|---|---|
| Tip dispozitiv | Imprimantă laser |
| Funcții disponibile | Imprimare |
| Specificații de imprimare | |
| Viteză de imprimare | 36 pag./min |
| Metoda de imprimare | Imprimare laser color |
| Rezoluția imprimării | Până la 1 200 × 1 200 dpi |
| Timp de încălzire | Aprox. 22 de secunde sau mai puțin de la pornire Aprox. 2 secunde sau mai puțin de la pornirea alimentării (mod rapid) |
| Timp de imprimare a primei pagini | Color: aprox. 12,54 s Mod alb-negru: aprox. 11,57 s |
| Limbaje imprimantă | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5c1, PCL6, Adobe® PostScript3 |
| Fonturi | 105 fonturi PCL (93 Roman, 10 fonturi rasterizate, 2 fonturi OCR) Andalé Mono WT J /K /S /T (japoneză, coreeană, chineză simplificată și tradițională)2 Fonturi de coduri de bare3 136 fonturi postscript |
| Margini de imprimare | 5 mm sus, jos, stânga și dreapta |
| Funcții avansate de imprimare | Imprimare securizată criptată Imprimare securizată Imprimare de pe dispozitiv USB (JPEG/TIFF/PDF/XPS) Imprimare coduri de bare4 iOS: AirPrint, aplicația Canon PRINT Android: certificare pentru tehnologia Mopria, modul plug-in Canon Print Service, aplicația Canon PRINT Microsoft Universal Print |
| Lucrul cu medii | |
| Intrare hârtie (standard) | Tavă de 250 de coli Tavă multifuncțională cu capacitate de 100 de coli |
| Intrare hârtie (opțional) | 4× tavă de 550 de coli (alimentator de hârtie PF-L1 – Paper Feeder PF-L) |
| Capacitate maximă de intrare hârtie | 2 550 de coli |
| Ieșire hârtie | Pentru 200 de coli |
| Tipuri de medii | Tavă multifuncțională: hârtie simplă, hârtie rezistentă, hârtie subțire, hârtie cu finisaj, hârtie brută, etichete, cartolină, plici Rezervor: hârtie curată, hârtie rezistentă, hârtie subțire, hârtie cu finisaj, hârtie brută |
| Dimensiuni medii | Tavă (standard): A3, B4, A4, A4 (pe orizontală), B5 (pe orizontală), A5, A5 (pe orizontală), B6, LDR, LGL, LTR, EXE Dimensiunea utilizatorului – lățime: 85 până la 297 mm, lungime: 148 până la 431,8 mm Compartiment multifuncțional: A3, B4, A4, A4 (pe orizontală), B5, B5 (pe orizontală), A5, A5 (pe orizontală), B6, A6, LDR, LGL, LTR, EXE, fișă de catalog Dimensiunea utilizatorului – lățime: 64 până la 297 mm, lungime: 120 până la 431,8 mm Hârtie pentru bannere – lățime: 200 până la 297 mm, lungime: 431,9 până la 1 320 mm Magazin (opțional): A3, B4, A4, B5, A55, A5 (pe orizontală), B6, LDR, LGL, LTR, EXE Dimensiunea utilizatorului – lățime: 85 până la 297 mm, lungime: 148 până la 431,8 mm{foot} |
| Greutăți medii | Tavă (standard și opțional): 60 până la 163 g/m2 Tavă multifuncțională: 60 până la 250 g/m2 (cu excepția hârtiei cu finisaj); 100 până la 220 g/m2 (hârtie cu finisaj) |
| Tipărire față-verso | Automat Tipuri de medii: hârtie simplă, hârtie rezistentă, hârtie subțire Tavă: A3, B4, A4, B5, B5 (pe orizontală), A5, A5 (pe orizontală), LDR, LGL, LTR, EXE Dimensiune utilizator: min. 148 × 148 mm, max. 297 × 431,8 mm 60 până la 163 g/m2 |
| Interfață și software | |
| Tip interfață | USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX/1000Base-T, Wi-Fi – 802.11b/g/n, conexiune wireless directă |
| Compatibilitate cu sistemul de operare | Windows® 11 / Windows® 10 / Server® 2022 / Server® 2019 / Server® 2016 / Mac OS X versiunea 10.14 și mai mare, Linux6 |
| Protocol de rețea | Tipărire: TCP/IP (LPD / Port 9100 / IPP / IPPS / FTP / WSD) Administrare: SNMPv1, SNMPv3 (IPv4, IPv6) Securitate: TLS1.3, IPSec, autentificare IEEE802.1X (LAN/WLAN), SNMPv3, funcție de firewall (filtrare adrese IP/MAC), suport pentru două tipuri de rețele (rețea LAN cu fir / rețea LAN fără fir, rețea LAN cu fir / rețea LAN cu fir), dezactivarea funcțiilor neutilizate (activare/dezactivare protocoale / aplicații, activare/dezactivare interfață utilizator la distanță, activare/dezactivare interfață USB), separarea liniilor de comunicație (port USB) Securitate (conexiune fără fir): Mod infrastructură: WEP(64/128 biți), WPA-PSK(TKIP/AES), WPA2-PSK(TKIP/AES), WPA3-SAE (AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES), WPA3-EAP (AES) Mod punct de acces: WPA2-PSK (AES) Mod Wi-Fi Direct: WPA2-PSK (AES) |
| Software și managementul imprimantei | Interfață utilizator la distanță (RUI), instrument Remote Operation Viewer, management ID departament, instrument Toner Status Tool, iW Management Console: Software server pentru managementul centralizat al unui grup de dispozitive eMaintenance: RDS integrat permite furnizarea de servicii eMaintenance la distanță, cum ar fi detectarea stării contoarelor, managementul automat al consumabilelor și diagnosticare la distanță. Sistem de livrare a conținutului: Platforma serverului permite actualizarea automată a firmware-ului pe dispozitiv. Compatibilitate cu uniFLOW online / uniFLOW |
| Caracteristici generale | |
| Volumul lunar recomandat de imprimare | 2 500 până la 7 500 de pagini pe lună |
| Utilizare de lucru | Maxim 120 000 de pagini7 |
| Viteza procesorului | 1,6 GHz × 2 |
| Memorie | 2 GB |
| Stocare | 32GB stocare eMMC (15GB spațiu liber) |
| Panou de control | Ecran LCD cu 5 linii, 5 indicatoare LED (Online, Gata, Mesaj, Economizor de Job și Energie), butoane, tastatură numerică cu 10 butoane |
| Dimensiuni cu compartimente (L × A × Î) | 499 mm × 525 mm × 340 mm |
| Greutate | Unitatea principală: aproximativ 37,3 kg Unitatea principală + 4× alimentator de hârtie PF-L1 (Paper Feeder PF-L1) + suport plat BA1 (Plain Pedestal BA1): aproximativ 104 kg |
| Mediu de operare | Temperatură: 10 până la 30 °C Umiditate: 20 până la 80 % RH (fără condensare) |
| Consum de energie | Maxim: aproximativ 1 500 W sau mai puțin În funcționare: aprox. 600 W sau mai puțin Modul standby: aproximativ 30 W sau mai puțin Modul de repaus: aproximativ 1 W sau mai puțin Consum tipic de energie electrică (TEC): 0,37 kWh/săptămână |
| Niveluri de zgomot | Zgomot8: În funcționare: 70,4 dB sau mai puțin Modul standby: silențios9 |
| Consumabile | |
| Cartușe | TONER T16, negru (21 000 pagini10) TONER T16, cyan/magenta/galben (14 000 pagini11) |
| Accesorii și opțiuni | |
| Articole | Kit de imprimare coduri de bare D1 (Barcode Printing Kit-D1) (permite imprimarea codurilor de bare) Set de fonturi PCL A1 (PCL Font Set-C1) (permite imprimarea fonturilor Unicode în SAP și suportă fontul Andale) MiCard Multi (cititor de carduri pentru identificare prin RFID sau carduri magnetice utilizând software-ul uniFLOW) MiCard Plus (cititor de carduri pentru identificare prin RFID sau carduri magnetice utilizând software-ul uniFLOW) Alimentator de hârtie PF-L1 (Paper Feeder PF-L1) Suport simplu BA1 (Plain Pedestal BA1) |