Imprimanta multifuncțională de vârf din seria PIXMA TS8750 este suficient de prietenoasă pentru utilizator, astfel încât să poată fi folosită de întreaga familie. Datorită sistemului cu șase cerneluri separate, excelează în imprimarea documentelor și fotografiilor cu culori vii.
Utilizare ușoară datorită unui meniu mai simplu
Datorită ecranului mare înclinabil cu diagonala de 4,3 inci și a interfeței tactile simple și personalizabile Switch UI, care facilitează accesul la funcții și setări, utilizarea imprimantei din seria PIXMA TS8750 este mai simplă ca niciodată.
Tipărire ușoară fără a folosi un computer
Tipăriți fotografii și documente wireless de pe dispozitivul mobil folosind actualizarea aplicației Canon PRINT. Configurați rapid conexiunea la rețeaua Wi-Fi utilizând informațiile pe care le aveți deja pe dispozitiv (doar pentru sistemul iOS) sau conectați-vă direct scanând codul QR cu smartphone-uri cu sisteme Android și iOS.
Imprimări rapide și de înaltă calitate pentru muncă și distracție
Cu ajutorul sistemului de șase cerneluri separate, veți imprima rapid documente clare (15 pag./min alb-negru, 10 img./min în culori) și fotografii superbe în culori vii (fotografii fără margini 4 × 6" în 13 secunde).
Proiectat pentru stilul tău de viață
Maximizează-ți spațiul cu designul discret și compact de primă clasă al imprimantelor din seria PIXMA TS8750, care se potrivesc în interiorul oricărei locuințe. Disponibil în variante alb și negru.
Mai multe moduri de a fi productiv
Imprimați pe diferite tipuri de medii datorită celor două moduri de alimentare cu hârtie, creați imprimări pe discuri compacte folosind tava multifuncțională și economisiți bani prin imprimarea automată față-verso.

| SPECIFICAȚII GENERALE | |
|---|---|
| Funcții | Wi-Fi, imprimare, copiere, scanare, conectare la cloud |
| SPECIFICAȚII IMPRIMANTĂ | |
| Rezoluție de imprimare | Până la 4 800 × 1 200 dpi |
| Tehnologie de imprimare | 6 cartușe de cerneală separate (PGBK, BK, C, M, Y, GY) 6 cartușe de cerneală separate (PGBK, BK, C, M, Y, GY) Cerneluri sistem ChromaLife100 |
| Viteză de imprimare alb-negru | Aprox. 15,0 fig./min |
| Viteza de imprimare color | Aprox. 10,0 fig./min |
| Viteza de imprimare a fotografiilor | Imprimare fără margini 10 × 15 cm: aprox. 13 secunde |
| Imprimare fără margini | A4, B5, LTR, 4" × 6", 5" × 7", 8" × 10", carte poștală (91 × 55 mm) pătrat (89 × 89 mm), pătrat (127 × 127 mm) |
| Tipărire față-verso | Tipărire automată față-verso (A4, A5, B5, LTR – hârtie obișnuită) |
| Imprimare pe discuri | Da |
| CARTUȘE ȘI RANDAMENT | |
| Cartușe de cerneală standard | 6 rezervoare de cerneală separate PGI-530PGBK (negru pigment) CLI-531BK (negru) CLI-531C (cyan) CLI-531M (magenta) CLI-531Y (galben) CLI-531GY (gri) |
| Randament cartuș (hârtie obișnuită) | Imprimare color documente format A4 Negru pigment: 400 pagini Cyan: 515 pagini Magenta: 475 pagini Galben: 515 pagini |
| Randament cartuș (imprimare fotografii) | Fotografii 10 × 15 cm Negru: 656 pagini Cyan: 191 pagini Magenta: 242 pagini Galben: 191 pagini Gri: 324 pagini |
| HÂRTII SUPORTATE | |
| Tipuri de hârtie | Hârtie obișnuită (64 g/m2 – 105 g/m2), Hârtie cu rezoluție înaltă High Resolution Paper (HR-101N), Hârtie fotografică Photo Paper Pro Platinum (PT-101), Hârtie fotografică lucioasă Photo Paper Plus Glossy II (PP-201), Hârtie fotografică Photo Paper Pro Luster (LU-101), Hârtie fotografică semilucioasă Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201), Hârtie fotografică lucioasă pentru utilizare zilnică Glossy Photo Paper „Everyday Use“ (GP-501), Hârtie fotografică mată Matte Photo Paper (MP-101), Folie de transfer pentru tricouri, Plic, Hârtie foto magnetică Magnetic Photo Paper (MG-101) Hârtie foto repoziționabilă (RP-101) Felicitări (produse de companiile Avery și Red River Paper), Carton etichetă (fabricat de companiile Neenah Paper și INKPRESS), Canon Red Label Superior (WOP111) Hârtie de birou pentru imprimare color Canon Oce Office Colour Paper (SAT213) Folie de transfer pentru textile închise la culoare (DF-101), Folie de transfer termic pentru textile deschise la culoare (LF-101), Hârtie artistică brută Premium Fine Art Rough (FA-RG1) |
| Capacitate maximă de intrare a hârtiei | Tavă spate: max. 20 de coli (hârtie fotografică) sau max. 100 de coli (hârtie obișnuită) Tava frontală: max. 100 de coli (hârtie obișnuită) Tava multifuncțională: 1 disc imprimabil CD, DVD sau Blu-Ray |
| Formate de hârtie | A4, A5, B5, LTR, LGL, Plic nr. 10, Plic DL, carte poștală (91 × 55 mm) 4" × 6", 5" × 7", 7" × 10", 8" × 10", pătrat (89 × 89 mm, 127 × 127 mm) dimensiune personalizată (lățime: 55 mm până la 215,9 mm, lungime: 89 mm până la 676 mm) |
| Greutatea hârtiei | Hârtie obișnuită cu greutatea de 64 până la 105 g/m2 sau hârtii originale suportate de Canon Hârtie Canon: max. gramajul hârtiei: aprox. 300 g/m2 (Hârtie fotografică Pro Platinum PT-101) |
| SPECIFICAȚII SCANNER | |
| Tip scanner | Scanner color plat CIS |
| Rezoluția scannerului (optică) | 2 400 × 4 800 dpi |
| Adâncimea scanării (intrare/ieșire) | Culoare: 16 biți/8 biți pentru fiecare componentă RGB Tonuri de gri: 16 biți / 8 biți |
| Dimensiunea maximă a documentului | Sticlă scanner: A4, LTR (216 × 297 mm) |
| SPECIFICAȚII COPIATOR | |
| Viteza de copiere | sFCOT: aprox. 14 s sESAT: aprox. 7 figuri./min |
| Copiere multiplă | Max. 99 copii |
| Funcții de copiere | Copiere documente, copiere fotografii, copiere fără margini, copiere față-verso, copiere 2 în 1 și 4 în 1 Copiere cu ștergerea cadrului, copiere etichete discuri, copiere cărți de identitate |
| Mărire la copiere | 25 până la 400 % Adaptare la dimensiunea paginii |
| INTERFAȚĂ | |
| Tip și dimensiune ecran | Ecran tactil color LCD cu diagonală de 4,3" (10,8 cm) |
| Limbi afișaj | Selecție din 33 de limbi: japoneză, engleză (mm și inci), germană, franceză, italiană, spaniolă, olandeză, portugheză, norvegiană, suedeză, daneză, finlandeză, rusă, cehă, maghiară, poloneză, slovenă, turcă, greacă, chineză simplificată, chineză tradițională, coreeană, indoneziană, slovacă, estonă, letonă, lituaniană, ucraineană, română, bulgară, thailandeză, croată, vietnameză |
| CONECTIVITATE | |
| Interfață standard | USB Hi-Speed (port B) Wi-Fi: IEEE802.11n, IEEE802.11g, IEEE802.11b, IEEE802.11a, IEEE802.11ac Securitate Wi-Fi: WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), WPA3-SAE (AES) Bandă de frecvență rețea LAN wireless: 2,4 GHz / 5 GHz |
| Aplicații mobile | Aplicația Canon PRINT Aplicația Easy-PhotoPrint Editor Aplicația Creative Park |
| Caracteristici imprimantă | Software Easy-PhotoPrint Editor PIXMA Cloud Link Modul plug-in Canon Print Service (Android) Apple AirPrint Wireless Direct Mopria (Android) PosterArtist Web |
| Carduri de memorie compatibile | Carduri SD, SDHC, SDXC, miniSD, micro SD mini SDHC, micro SDHC*, microSDXC |
| SOFTWARE | |
| Sisteme de operare suportate | Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 Windows 7 SP1 Funcționalitatea poate fi garantată doar pe un computer cu sistemul de operare Windows 7 sau o versiune mai nouă preinstalată. macOS 10.15.7 până la 13 |
| Sisteme de operare mobile suportate | iOS, iPadOS, Android, ChromeOS |
| Cerințe de sistem | Ecran: 1 024 × 768 XGA |
| PARAMETRI FIZICI | |
| Greutate | aproximativ 6,6 kg |
| Dimensiuni (L × A × Î) | Cu tăvile retrase: aproximativ 372 × 345 × 142 mm Cu tăvile extinse: Aproximativ 372 × 651 × 301 mm |
| Nivel de zgomot acustic | aprox. 44,5(A) |
| Mediu de funcționare recomandat | Temperatură: 15 până la 30 °C Umiditate: 10 până la 80 % RH (fără condensare) |
| Alimentare | 100 până la 240 V AC, 50/60 Hz |
| Consum de energie | Oprit: aprox. 0,1 W Modul de așteptare (conectare la computer prin interfața USB): aprox. 1,1 W (lampa de scanare oprită) Mod de așteptare (toate porturile conectate): aprox. 1,6 W (lampa de scanare oprită) Timp de trecere în modul de așteptare: 10 min Copiere: aprox. 26 W |