Dispozitive multifuncționale color format A4 pentru imprimare lină și rapidă, concepute pentru utilizare ușoară în spații de lucru mai mici.
Produceți ieșiri de înaltă calitate datorită tonerelor cu o gamă largă de culori și obțineți imprimări clare și vii cu o reproducere excelentă a tonurilor deschise și închise.
Datorită interfeței intuitive, efectuați cu ușurință o serie de sarcini de imprimare și scanare.
Vă puteți accesa rapid părțile relevante ale manualului online prin intermediul codului QR. Economisiți timp folosind funcția Master set up, care descarcă și instalează automat software-ul.Navigația de configurare a securității va recomanda măsuri de securitate adecvate pentru a proteja împotriva scurgerilor de date și a amenințărilor cibernetice.
Susțineți eforturile dvs. de sustenabilitate utilizând dispozitive care folosesc plastic reciclat și ambalaje de carton pentru cartușele de toner.
Creșteți colaborarea și productivitatea prin imprimare și scanare rapidă.
Scanați fără probleme chiar și documente de format mic, cum ar fi cecuri sau chitanțe.| UNITATE PRINCIPALĂ | |
|---|---|
| Tip dispozitiv | Multifuncțional laser color |
| Funcții disponibile | Imprimare, Copiere, Scanare, Fax |
| IMPRIMANTĂ | |
| Viteză de imprimare | Față-verso: până la 33 pag./până la 60 pag./min (A4)/min (A5 pe orizontală); Față-verso: până la 29.5 fig./min (A4) |
| Metoda de imprimare | Imprimare cu laser color |
| Rezoluția de imprimare | Până la 1200 x 1200 dpi |
| Timp de încălzire | Aproximativ 14 s sau mai puțin după pornire |
| Limbaje ale imprimantei | MF752Cdw II: UFRII, PCL 5c2, PCL6; MF754Cdw II: UFRII, PCL 5c2, PCL6, Adobe® PostScript3 |
| Fonturi | MF752Cdw II: 45 fonturi PCL; MF754Cdw II: 45 fonturi PCL, 136 fonturi PostScript |
| Margini de imprimare | 5 mm sus/jos/stânga/dreapta; 10 mm (plicuri) |
| Mod economisire toner | Da |
| Funcții avansate | Imprimare securizată, Imprimare securizată criptată, Imprimare de pe USB (JPEG/TIFF/PDF), Imprimare din cloud (Dropbox, Google Drive, OneDrive), Microsoft Universal Print, iOS AirPrint, aplicația Canon PRINT, Android Mopria, Canon Print Service Plug-in, IPP Everywhere |
| COPIATOR | |
| Viteză de copiere | Față-verso (A4): până la 33 pag./min; Față-verso (A4): până la 29 imagini./min |
| Prima copie (FCOT) | ADF (A4): Color aproximativ 8,8 s / Mono cca 7,6 s; Platen (A4): Color aproximativ 9,4 s / Mono cca 8,3 s |
| Rezoluția copiei | Până la 600 x 600 dpi |
| Moduri de copiere | Text/Fotografie/Hartă (implicit), Imagine tipărită, Text |
| Copiere față-verso | Automat (2›2) |
| Copiere multiplă | Până la 999 copii |
| Mărire/Micșorare | 25–400 % (cu 1 %) |
| Funcții suplimentare | Raporturi prestabilite, Densitate, Tip original, Original pe ambele părți, Sortare, N la 1, Claritate, Ștergerea marginilor, Copie ID, Copie a pașaportului, Mod de culoare, Copie rezervată |
| SCANER | |
| Tip | Color |
| Rezoluție | Optică până la 600 x 600 dpi; Extinsă până la 9600 x 9600 dpi |
| Viteză de scanare | 50 ipm mono / 40 ipm culoare (300x300 dpi); 100 ipm mono / 80 ipm culoare (față-verso 300x300 dpi); 40 ipm mono / 20 ipm culoare (300x600 dpi); 80 ipm mono / 40 ipm culoare (față-verso 300x600 dpi) |
| Adâncime culori | 24 bit (intrare/ieșire) |
| Nuanțe de gri | 256 niveluri |
| Compatibilitate | TWAIN, WIA, ICA |
| Maxim. lățimea scanării | 216 mm |
| Scanare către | E-mail, PC, USB, FTP, Cloud (TIFF/JPEG/PDF/Compact PDF/Searchable PDF/PDF/A-1b, PNG) |
| iFAX | MF754Cdw II: ITU-T.37 |
| FAX (MF754Cdw II) | |
| Viteza modemului | 33.6 kbps (cca 3 s/pagină) |
| Moduri de recepție | Doar fax, Fax/Tel Auto, Răspuns, Manual |
| Rezoluția faxului | Standard: 200x100 dpi; Fin: 200x200 dpi; Super Fin: 200x400 dpi; Ultra Fin: 400x400 dpi |
| Memoria faxului | Până la 512 pagini |
| Apelare rapidă | Până la 281 |
| Apelare de grup | Max. 299 |
| Trimitere în masă | Max. 310 |
| Backup memorie | Permanentă (flash) |
| Fax duplex | Trimitere și primire |
| Funcții suplimentare | Identificarea expeditorului (TTI), Trimitere directă, Previzualizare, Raport TX |
| PROCESAREA MEDIILOR | |
| Tip scanner | Sticlă, ADF duplex (o singură trecere) |
| Intrare hârtie (standard) | 250 + 50 + 50 coli |
| Intrare hârtie (opțional) | 550 coli |
| Max. capacitatea de intrare | 850 coli |
| Ieșire hârtie | 150 coli |
| Tipuri de medii | Normal, Reciclat, Gros, Subțire, Colorat, Acoperit, Perforat, Etichete, Cărți poștale, Plicuri |
| Dimensiuni medii | Casetă, Alimentator, ADF – A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, altele (vezi originalul) |
| Greutate | Casetă: 60–163 g/m2 (până la 200 g/m2 acoperit); Multifuncțional: 60–176 g/m2 (până la 200 g/m2 acoperit); ADF: 50–105 g/m2 |
| Tipărire față-verso | Automat (A4, A5, B5, Legal, Letter etc., 60–200 g/m2) |
| INTERFAȚĂ ȘI SOFTWARE | |
| Interfață | USB 2.0, Ethernet 10/100/1000, Wi-Fi 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Compatibilitate OS | Windows 11/10/Server 2025/2022/2019/2016, MacOS 10.15+, Linux |
| Protocoale de rețea | TCP/IP, LPD, IPP, SMB, SMTP/POP3, SNMP, TLS1.3, IPSec, IEEE802.1X, WPA2/WPA3 |
| Software | MF Scan Utility, RUI, ID Management, Toner Status Tool, iW EMC, eMaintenance, Biblioteca de aplicații |
| GENERAL | |
| Procesor | 1200 MHz |
| Memorie | 1 GB |
| Stocare | 4 GB |
| Panou de control | LCD color tactil de 12,7 cm |
| Dimensiuni (LxAxÎ) | 425 x 461 x 430 mm |
| Spațiu de instalare | 625 x 1117 x 990 mm |
| Greutate | MF752Cdw II: aprox. 23,3 kg; MF754Cdw II: aprox. 23,6 kg |
| Mediu | Temperatură 10–30 oC, Umiditate 20–80 % RH |
| Sursă de alimentare | 220–240 V, 50/60 Hz |
| Consum | Max. 1380 W; Activ imprimare 700 W; Standby 24 W; Sleep 1 W; TEC 0,30 kWh/săptămână |
| Zgomot | Imprimare: 50–51 dB; Standby: 29 dB |
| CONSUMABILE | |
| Cartuș 069 Negru | 2100 pagini |
| Cartuș 069H Negru | 7600 pagini |
| Cartuș 069 Cyan | 1900 pagini |
| Cartuș 069H Cyan | 5500 pagini |
| Cartuș 069 Magenta | 1900 pagini |
| Cartuș 069H Magenta | 5500 pagini |
| Cartuș 069 Galben | 1900 pagini |
| Cartuș 069H Galben | 5500 pagini |
| ACCESORII | |
| Tăvi opționale | PF-K1 (550 coli) |
| Set telefonic | TEL 6 (receptor cu cablu lung) |