Protejați documentele
Securitatea complexă asigură protecția completă a documentelor, dispozitivelor și rețelei. Printre funcțiile de securitate se numără TLS1.3, verificarea sistemului la pornire și imprimarea securizată cu cod PIN.
Interfață intuitivă pentru utilizator
Executarea ușoară a sarcinilor de imprimare și scanare folosind butoanele de selecție rapidă. Pictogramele care pot fi trase ajută la personalizarea ecranului de afișare și permit efectuarea fluentă a sarcinilor obișnuite.
Productivitate crescută
Economisiți timp prețios cu viteze de imprimare de până la 40 pagini./min, viteze de scanare de până la 100 imagini./min și un timp de încălzire de 14 secunde. Administrați-vă imprimanta cu aplicația Universal Print de la Microsoft.
Colaborați în cloud
Profitați de posibilitățile cloud-ului datorită conexiunii integrate la serviciile de stocare în cloud, cum ar fi Google Drive, Dropbox și OneDrive.
Economisirea spațiului
Datorită designului compact, puteți plasa cu ușurință dispozitivul pe birouri sau tejghele, maximizând astfel spațiul din birou.
Imprimare mobilă
Imprimați confortabil documente de pe smartphone-ul sau tableta dvs. utilizând aplicația Canon PRINT Business sau tehnologiile AirPrint (iOS) sau Mopria (Android).

| Specificații generale | |
|---|---|
| Tip dispozitiv | Dispozitiv multifuncțional laser monocrom |
| Funcții disponibile | Imprimare, copiere și scanare |
| Specificații de imprimare | |
| Viteză de imprimare | Față-verso: până la 36 pag./până la 58,8 pag. (A4) pe minut./min (A5 – pe orizontală) Față-verso: până la 30,2 imagini./min (A4) |
| Metoda de imprimare | Imprimare alb-negru cu laser |
| Rezoluția imprimării | Până la 1 200 × 1 200 dpi |
| Timp de încălzire | Aprox. 14 secunde sau mai puțin de la pornire |
| Timpul de imprimare a primei pagini | Aprox. 5,0 s sau mai puțin |
| Limbaje imprimantă | UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe PostScript3 |
| Fonturi | 45 fonturi PCL 136 fonturi postscript |
| Margini de imprimare | 5 mm sus, jos, stânga și dreapta 10 mm sus, jos, stânga și dreapta (plicuri) |
| Mod economisire toner | Da |
| Funcții avansate de imprimare | Imprimare securizată criptată Imprimare securizată Imprimare de pe dispozitiv USB (JPEG/TIFF/PDF) Imprimare din cloud (Dropbox, Google Drive, OneDrive) (PDF/JPEG) Microsoft Universal Print iOS: AirPrint, aplicația Canon PRINT Business Android: certificare pentru tehnologia Mopria, aplicația Canon PRINT Business, modul plug-in Canon Print Service |
| Specificații copiere | |
| Viteză de copiere | Față-verso (A4): până la 36 pag./min Față-verso (A4): până la 30,2 imagini./min |
| Timp de imprimare a primei copii | Aprox. 6,1 secundă sau mai puțin |
| Rezoluție copiere | Până la 600 × 600 dpi |
| Moduri de copiere | Text, text/fotografie (implicit), text/fotografie (calitate înaltă), fotografie |
| Copiere față-verso | Față-verso pe față-verso (automat) |
| Copii multiple | Până la 999 de copii |
| Micșorare/mărire | 25% până la 400% în pași de 1% |
| Funcții suplimentare | Ștergerea cadrului, completare, 2 la 1, 4 la 1, copierea actului de identitate |
| Specificații pentru scanare | |
| Tip standard | Color |
| Rezoluția scanării | Optică: până la 600 × 600 dpi Extinsă: până la 9 600 × 9 600 dp |
| Viteza de scanare | Alb-negru față-verso: 50 imagini./min (300 × 300 dpi) Față-verso color: 40 imagini./min (300 × 300 dpi) Față-verso alb-negru: 100 imagini./min (300 × 300 dpi) Față-verso color: 80 imagini./min (300 × 300 dpi) Față-verso alb-negru: 40 pag./min (300 × 600 dpi) Față-verso color: 20 imagini./min (300 × 600 dpi) Față-verso alb-negru: 80 imagini./min (300 × 600 dpi) Față-verso color: 40 imagini./min (300 × 600 dpi |
| Adâncimea de culoare la scanare | 24 biți / 24 biți (intrare/ieșire) |
| Tonuri de gri | 256 niveluri |
| Compatibilitate | TWAIN, WIA, ICA |
| Lățimea maximă de scanare | 216 mm |
| Scanare către e-mail | TIFF / JPEG / PDF / format PDF compact/ format PDF căutabil |
| Scanare către computer | TIFF / JPEG / PDF / format PDF compact/ format PDF căutabil |
| Scanare către dispozitiv USB | TIFF / JPEG / PDF / format PDF compact/ format PDF căutabil |
| Scanare către FTP | TIFF / JPEG / PDF / format PDF compact/ format PDF căutabil |
| Scanare către cloud | TIFF/JPEG/PDF/PNG |
| iFAX | ITU-T.37 |
| Lucrul cu media | |
| Tip scanner | Sticlă scanner, alimentator automat de documente față-verso (cu o singură trecere) |
| Intrare hârtie (standard) | Tavă de 250 de coli Tavă multifuncțională cu capacitate de 100 de coli Alimentator automat de documente de 50 de coli |
| Intrare hârtie (opțional) | Tavă de 550 de coli |
| Capacitate maximă de intrare hârtie | 900 de coli |
| Ieșire hârtie | 150 de coli |
| Tipuri de media | Hârtie obișnuită, hârtie reciclată, hârtie groasă, hârtie subțire, etichetă, carte poștală, plic |
| Dimensiuni media | Tavă (standard și opțională): A4, A5, A5 (pe orizontală), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, dimensiuni personalizate: minim 105 × 148 mm până la maxim 216,0 × 355,6 mm. Tavă multifuncțională: A4, A5, A5 (pe orizontală), A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, GLGL, Foolscap, 16K, fișă de catalog, plic (COM10, Monarch, C5, DL), dimensiuni personalizate: minim 76,2 × 127 mm până la maxim 216,0 × 355,6 mm. Alimentator automat de documente (ADF): A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, Statement, dimensiuni personalizate: minim 105 × 128 mm până la maxim 215,9 × 355,6 mm |
| Greutăți medii | Tavă (standard și opțională): 60 până la 120 g/m2 Tavă multifuncțională: 60 până la 199 g/m2 Alimentator automat de documente: 60 până la 120 g/m2 |
| Tipărire față-verso | A4, Legal, Letter, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLGL, Foolscap Dimensiune personalizată: minim 210 × 279,4 mm până la maxim 216,0 × 355,6 mm 60 până la 120 g/m2 |
| Interfață și software | |
| Tip interfață | USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX/1000Base-T, Wi-Fi – 802.11b/g/n, conexiune wireless directă |
| Compatibilitate cu sistemul de operare | Windows® 11 / Windows® 10 / Server® 2022 / Server® 2019 / Server® 2016 / Server® 2012R2 / Server® 2012 Mac OS X versiunea 10.13 și mai mare Linux |
| Protocol de rețea | Imprimare: TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/WSD) Scanare: Scanare controlată de pe dispozitiv: fișier: FTP (TCP/IP), SMB3.0 (TCP/IP) E-mail/I-Fax: SMTP (trimitere), POP3 (recepție) Scanare controlată de pe computer: TCP/IP Administrare: SNMPv1, SNMPv3 (IPv4, IPv6) Securitate: TLS1.3, IPSec, Filtrarea adreselor IP, IEEE802.1X, SNMPv3, SSL (HTTPS, IPPS) Securitate (conexiune wireless): Mod infrastructură: WEP (64/128 biți), WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES) Mod acces point: WPA2-PSK (AES) |
| Software și managementul imprimantei | Instrumentul MF Scan Utility, Interfața utilizatorului la distanță (RUI), Gestionarea ID-ului departamentului, Instrumentul Toner Status Tool, iW Enterprise Management Console: software de server pentru administrarea centralizată a unui grup de dispozitive eMaintenance: RDS încorporat permite furnizarea de servicii eMaintenance la distanță, cum ar fi verificarea stării contoarelor, gestionarea automată a consumabilelor și diagnosticarea la distanță Biblioteca de aplicații |
| Caracteristici generale | |
| Volumul lunar recomandat de imprimare | 750 până la 4.000 de pagini pe lună |
| Utilizare de lucru | Maxim 80.000 de pagini pe lună |
| Viteza procesorului | 1.200 MHz |
| Memorie | 1 GB |
| Stocare | 4GB eMMC |
| Panou de control | Ecran tactil LCD color cu diagonală de 12,7 cm |
| Dimensiuni cu compartimente (L × A × Î) | 420 mm × 460 mm × 375 mm |
| Spațiu pentru instalare (L × A × Î) | 689 mm × 1 081 mm × 824 mm |
| Greutate | Aprox. 16,3 kg |
| Mediul de operare | Temperatura: 10 până la 30 °C Umiditate: 20 până la 80 % RH (fără condensare) |
| Alimentare | 220–240 V (±10 %), 50/60 Hz (±2 Hz) |
| Consum de energie | Maxim: aproximativ 1 280 W În timpul imprimării: aproximativ 480 W Mod standby: aproximativ 8 W Mod sleep: aproximativ 0,9 W |
| Niveluri de zgomot | Presiunea acustică: În funcționare: imprimare față-verso 53 dB / imprimare simplă 52 dB Mod standby: silențios Zgomot: În funcționare: imprimare față-verso 68 dB / imprimare simplă 66 dB Mod standby: silențios |
| Consumabile | |
| Cartușe | Cartuș 070 (3 000 pagini) Cartuș 070H (10 200 pagini) |
| Accesorii și opțiuni | |
| Articole | Unitate de alimentare cu hârtie AH1 (tavă de 550 de coli) |
.