(Lu - Vi: 8:00 - 17:00)info@cdrmarket.ro
Lipire

Canon imageFORCE C3026 7220C006 multifuncțională laser + tavă BB1+ instalare

Descrierea produsului Canon imageFORCE C3026 7220C006 multifuncțională laser + tavă BB1+ instalare

Imprimare automată față-verso (Duplex)Da
Număr standard de buncăre de intrare3
Numărul maxim de rezervoare de intrare5
Alimentator automat de documenteDa
FaxOpțional
Format maxim de imprimare/mediaSRA3 (450×320mm)
Interfața imprimanteiUSB+LAN+WIFI
Viteza maximă de imprimare (A4 pe minut)26
Rezoluția reală a imprimantei (în DPI)4800x2400
Tip scannerPlat
Rezoluția reală a scanerului (în DPI)600
MultifuncțieNu
Tehnologie de imprimareTermosublimare
Culoarea imprimăriiColorată
Memorie internă64 MB
Sistem de umplereUmpluturi separate

Multifuncționala color format A3, inclusiv unitatea de alimentare BB1 și instalarea este destinată birourilor și grupurilor de lucru care au nevoie de imprimare, copiere, scanare fiabile și de lucru avansat cu documente.

Această variantă specifică este livrată inclusiv cu unitatea de alimentare BB1 (2 × 550 de coli) și instalarea.

Productivitate crescută

Lucrați mai rapid datorită pornirii ușoare și fiabilității ridicate, care ajută echipele să mențină afacerea în mișcare.

Compatibilitatea cu uniFLOW Online asigură o conectare fără probleme la fluxurile de lucru.

Operare simplă

Simplu, intuitiv și silențios.

Datorită pașilor clari de pe ecran, controlului ușor și previzualizării inteligente care afișează exact cum va arăta tipărirea, veți reuși să faceți mai multe și nimic nu vă va surprinde.

Securitate fiabilă și proactivă

Protejați fiecare document cu ajutorul unei protecții versatile, setări de securitate bazate pe inteligență artificială și autentificare robustă.

Datele dvs. vor rămâne criptate, dispozitivele protejate și echipele dvs. productive.

Îndepliniți obiectivele de sustenabilitate

Datorită consumului redus de energie, componentelor cu durată lungă de viață și materialelor reciclate, fiecare imprimare este o alegere mai inteligentă pentru afacerea dumneavoastră – și cu un impact mai mic asupra planetei.

Capacitate extinsă a hârtiei

Această variantă include unitatea de alimentare cu casete BB1 (Cassette Feeding Unit-BB1) cu două casete a câte 550 de coli. Capacitatea totală de alimentare a echipamentului ajunge astfel până la 2 300 de coli. Oferta include și instalarea echipamentului.

Specificații

11 b/g/n)
ALTELE: Standard: 2× USB 2.0 (Gazdă), 1× USB 2.0 (dispozitiv) copiere față-verso, setarea saturației, selecția tipului de original, mod de întrerupere, carte pe două pagini, original față-verso, sortare, versiune, N la 1, originale de diferite dimensiuni, claritate, ștergerea chenarului, spate, copierea actelor de identitate, sărirea paginilor goale, original de dimensiune liberă, copie de rezervă, eșantion de copie, eliminarea culorilor0 în Microsoft Exchange Online și Google Workspace
*2 Se trimite ca format scurt B4.
*1 Necesită software opțional uniFLOW Online / uniFLOW Serviciul de distribuție și administrare la distanță, Serviciu de monitorizare
Unitate principală
Tip dispozitiv Dispozitiv multifuncțional color pentru format A3
Funcții de bază Imprimare, copiere, scanare, trimitere, stocare și opțional fax
Procesor Procesor dual-core cu frecvența de 1,6 GHz
Panou de control Panou tactil color TFT LCD WVGA cu diagonală de 17,8 cm
Memorie Standard: RAM 3,0 GB
Stocare Standard: eMMC de 64 GB
Opțional: SSD de 256 GB
Interfață de conectare REȚEA: Standard: 1 000Base-T/100Base-TX/10Base-T, rețea LAN fără fir (IEEE 802.
Capacitatea tăvii de hârtie (A4, 80 g/m2) Standard: 1 200 coli
100 coli: 1× tavă multifuncțională
550 coli: 2× tavă standard
Această variantă cu unitatea BB1: maximum 2 300 coli
Capacitatea de ieșire a hârtiei (A4, 80 g/m2) Standard: 250 coli
Maximum: 645 coli (cu finisorul intern N1 (Inner Finisher-N1) și tava pentru copii T2 (Copy Tray-T2))
Opțiuni de finisare* Sortare, grupare, decalare, capsare, perforare, capsare fără capse (ECO), capsare la cerere
Tipuri de suporturi acceptate Tavă multifuncțională: Hârtie subțire, hârtie simplă, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie groasă, hârtie cretată*, hârtie de calc, hârtie velină, folii transparente, etichete, hârtie perforată, hârtie cu antet, plic
* 257 până la 300 g/m2 necesită kitul de ajustare a suporturilor (Media Adjustment Kit)
Tava superioară: Hârtie subțire, hârtie simplă, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie groasă, hârtie velină, hârtie translucidă, hârtie perforată, hârtie cu antet și plic
Tava inferioară: Hârtie subțire, hârtie simplă, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie groasă, hârtie velină, hârtie translucidă, hârtie perforată, hârtie cu antet și plic*
* Necesită kitul de atașare a alimentatorului de plicuri A (Envelope Feeder Attachment Kit A) (standard).
Dimensiuni suporturi media acceptate Tavă multifuncțională:
Dimensiune standard: SRA3, A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
Dimensiune personalizată: 98,4 × 139,7 mm până la 320,0 × 457,2 mm
Dimensiune liberă: 100,0 × 148,0 mm până la 304,8 × 457,2 mm
Plicuri: nr. 10 (No.10), Monarch, DL, ISO-C5
Dimensiune personalizată a plicurilor: 98,0 × 98,0 mm până la 320,0 × 457,2 mm
Tava superioară:
Dimensiune standard: A4, A5, A5R, A6R, B5
Dimensiune personalizată: 105,0 × 148,0 mm până la 297,0 × 215,9 mm
Plicuri: ISO-C5
Tava inferioară:
Dimensiune standard: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
Dimensiune personalizată: 105,0 × 148,0 mm până la 304,8 × 457,2 mm
Plicuri*: COM10 (nr. 10), Monarch, DL
*Necesită adaptorul standard pentru plicuri A.
Gramaje media acceptate Tavă multifuncțională: 52 până la 300 g/m2 (doar 60 până la 300 g/m2 cu suportul kitului de ajustare a presiunii media Media Adjustment Kit*)
* Kitul de ajustare a presiunii media A1 (Media Adjustment Kit-A1) este necesar la utilizarea mediilor cu suprafață tratată (257–300 g/m2)
Tavă superioară/inferioară: 52 până la 256 g/m2
Față-verso: 52 până la 220 g/m2
Timp de încălzire Mod pornire rapidă: 4 secunde; Din modul repaus: 10 secunde
Dimensiuni (L × A × Î) 565 × 712 × 862 mm
Spațiu necesar pentru instalare (L × A) De bază: 978 × 1 141 mm (cu ușa din dreapta deschisă, tava multifuncțională extinsă și sertarul pentru hârtie deschis)
Configurație completă: 1 285 × 1 141 mm (cu tava finisorului intern extinsă + tava de copiere T2 (Copy Tray-T2) extinsă + sertarul pentru hârtie deschis)
Greutate* Aproximativ 78 kg * inclusiv tonerul standard
Specificații de imprimare
Viteză de imprimare (alb-negru și color) Față simplă: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
Față-verso: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
Rezoluția de imprimare (dpi) 4 800 × 2 400
Limbaje de descriere a paginii (PDL) Standard: UFR II, PCL6/PCL5
Opțional: Adobe® PostScript®3™
Imprimare de pe dispozitive mobile și din cloud AirPrint, Mopria, IPP Everywhere, Canon PRINT, uniFLOW Online, Universal Print
Imprimare standard a sistemului de operare Android, Windows® 11, Chrome OS, macOS (versiunea 11.2.2 sau mai nou), iOS (versiunea 15.2 sau o versiune mai nouă), iPadOS
Fonturi Fonturi PS: 136 Roman
Fonturi PCL: 93 Roman, 10 fonturi raster, 2 fonturi OCR, Andalé Mono WT J/K/S/T*1 (japoneză, coreeană, chineză simplificată și tradițională), fonturi de coduri de bare*2
*1 Necesită setul opțional de fonturi internaționale PCL A1 (PCL International Font Set-A1).
*2 Necesită kitul opțional de imprimare coduri de bare D1 (Barcode Printing Kit-D1).
Funcții de imprimare Imprimare securizată, filigran de securitate, antet/subsol, aspect pagină, imprimare față-verso, dimensiuni/orientări mixte ale hârtiei, consum redus de toner, imprimare postere, reținere forțată a imprimării, data imprimării, imprimare programată, imprimare prin imprimantă virtuală
Sistem de operare UFR II: Windows® 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (versiunea 11.7 sau o versiune ulterioară)
PCL: Windows® 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025
PS: Windows® 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (versiunea 11.7 sau o versiune mai nouă)
PPD: Windows® 11, macOS (11.7 sau o versiune mai nouă)
Specificații de copiere
Viteza de copiere (alb-negru și color) Față simplă: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
Față-verso: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
Timpul de imprimare a primei copii (A4, alb-negru/color) Aproximativ 7,0 / 8,7 secunde sau mai puțin
Rezoluția de copiere (dpi) 600 × 600
Copii multiple Până la 999 de copii
Mărire Mărire variabilă: 25 până la 400 % (în pași de 1 %)
Funcții de copiere Raporturi prestabilite de micșorare/mărire în funcție de suprafață,
Specificații pentru scanare
Tip Standard: Scanner color, alimentator DADF* [față-verso la față-verso]
* Detectarea alimentării multiple a foilor este suportată ca echipament opțional
DADF: Alimentator automat duplex de documente
Capacitatea de hârtie a alimentatorului de documente (80 g/m2) până la 100 de coli
Greutatea admisă a hârtiei pentru alimentator Greutatea suporturilor pentru alimentatorul de documente: Scanare simplex: 38 până la 128 g/m2 (alb-negru/color); Scanare duplex: 50 până la 128 g/m2 (alb-negru/color)
Dimensiuni media acceptate Dimensiunea sticlei de scanare: până la 297,0 × 431,8 mm
Dimensiunea suportului pentru alimentatorul de documente: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R, B6, B6R
Mărimea utilizatorului: 48,0 × 85,0 mm până la 304,8 × 431,8 mm
Viteza de scanare (imagine/min: alb-negru/color, A4) Scanare simplex: 80/80 (300 × 300 dpi, trimitere)
Scanare duplex: 120/120 (300 × 300 dpi, copiere)
Rezoluția de scanare (dpi) 600 × 600
Specificații pentru scanarea controlată de la computer Color Network ScanGear2 pentru interfețele TWAIN și WIA
Sisteme de operare acceptate: Windows® 11, Server 2016, Server 2019, Server 2022, Server 2025
Metoda de scanare Scanare de tip Push, scanare de tip Pull, scanare în rețea, scanare pe suport de memorie (dispozitiv de memorie USB), scanare către dispozitive mobile, scanare către servicii cloud (uniFLOW Online)
Specificații de trimitere
Destinație Standard: E-mail / FAX prin internet (SMTP*), SMB, FTP, SFTP, FTPS, WebDAV
Opțional: Super G3 FAX
* Metodă de autentificare OAuth 2.0 disponibilă.
Agendă LDAP (2 000) / local (1 600) / apelare rapidă (200)
Protocol de comunicație Fișier: FTP (TCP/IP), SFTP (TCP/IP), FTPS (TCP/IP), SMB 3.1.1 (TCP/IP), WebDAV
E-mail/iFax: SMTP (trimitere), POP3 (recepție)
Format fișiere Standard: TIFF (MMR), JPEG*, PDF (compact, care permite căutarea, PDF/A-1a, A-1b, PDF/A-2a, PDF/A-2b, PDF/A-2u, PDF/A-3a, PDF/A-3b, PDF/A-3u, vectorizare și netezire, criptat), XPS (compact, care permite căutarea), PDF/XPS (semnătură dispozitiv, semnătură utilizator), Office Open XML (PowerPoint, Word)
Opțional: PDF (vectorizare și netezire), PDF/XPS (semnătură utilizator)
* Numai simplex.
Funcții universale pentru trimitere (SEND) Selectarea tipului originalului, original față-verso, carte pe două pagini, originale de dimensiuni diferite, setarea densității, claritate, ștergerea cadrului, construire lucrare, trimitere întârziată, previzualizare, notificare de finalizare a lucrării, nume fișier, subiect/mesaj, răspuns, prioritate e-mail, raport de transmisie, orientarea conținutului originalului, omiterea paginilor goale ale originalelor, eliminarea culorilor
Specificații fax
Numărul maxim de linii conectate 1
Viteza modemului Super G3: 33,6 kb/s; G3: 14,4 kb/s
Metoda de compresie MH, MR, MMR, JBIG
Rezoluție (dpi) 400 × 400 (ultrafină), 200 × 400 (foarte fină), 200 × 200 (fină), 200 × 100 (normală)
Dimensiune pentru trimitere/recepție Trimitere: A3, A4, A4R, A5*1, A5R*1, A6R*1, B4, B5*2, B5R*1
Recepție: A3, A4, A4R, A5, A5R, B4, B5, B5R
*1 Se trimite ca A4.
Memorie fax Până la 30.000 de pagini (2.000 de sarcini)
Apelare rapidă Max. 200
Preferințe de grup / destinatari Max. 199 prefixe
Difuzare secvențială Max. 256 de adrese
Copie de rezervă a memoriei Da
Funcții fax Numele expeditorului (TTI), trimitere directă, trimitere întârziată, previzualizare, notificare de finalizare a lucrării, raport de transmisie, întreruperea transmisiei, transmisie secvențială, trimitere către parolă/subadresă, către căsuța poștală confidențială
Specificații de securitate
Gestionarea autentificării și a accesului Autentificarea utilizatorilor (autentificare cu imagini, autentificare cu imagini și cod PIN, autentificare cu card, autentificare cu nume de utilizator și parolă, autentificare la nivel de funcție, autentificare mobilă), autentificarea ID-ului departamentului, uniFLOW*, Microsoft Entra ID, Google Workspace, verificare în doi pași în interfața locală/la distanță pentru utilizatori, sistem de gestionare a accesului
* Include uniFLOW Online / uniFLOW
Securitatea documentelor Securitatea imprimării (imprimare securizată, imprimare securizată criptată, reținerea forțată a lucrărilor de imprimare, imprimare securizată cu software-ul uniFLOW*1), securitatea datelor primite, securitatea scanării, fișiere PDF criptate, PDF/XPS cu semnătura dispozitivului și securitatea trimiterii datelor.
Securitatea rețelei TLS 1.3, IPSec, autentificare IEEE802.1X, versiunea SNMP 3.0, funcție firewall (filtrare adrese IP/MAC), suport pentru două tipuri de rețele, activarea/dezactivarea aplicațiilor de rețea, a interfeței de utilizator la distanță și a interfeței USB
Securitatea dispozitivului Inițializare standard a stocării, funcție de evidență a jurnalelor lucrărilor, protecția integrității software-ului dispozitivului multifuncțional, verificarea sistemului la pornire, restaurarea automată a sistemului și detectarea intruziunilor în timpul funcționării Trellix Embedded Control
Administrarea dispozitivului și audituri Parolă de administrare, administrare digitală a certificatelor și cheilor, certificate SAN, protocol de audit, cooperare cu sistem extern de audit al securității (SIEM), setarea politicilor de securitate
Specificații de mediu
Mediu de funcționare Temperatură: 10 până la 30 °C; Umiditate: 20 până la 80 % UR (umiditate relativă)
Sursă de alimentare 220–240 V, 50/60 Hz, 4 A
Consum de energie Maxim: aproximativ 1 500 W
Copiere (scanare continuă cu alimentator automat de documente duplex): Aprox. 547 W
Mod standby: aproximativ 95 W
în modul de repaus: aproximativ 0,8 W
Consum tipic de energie electrică (TEC)* 0,27 kWh * În conformitate cu specificațiile USA Energy Star versiunea 3.2
Nivel de zgomot (alb-negru/color) Nivelul puterii acustice (LWA,m)
În timpul funcționării (pe o singură parte): 60 dB, Kv 3 dB
Nivelul presiunii acustice (LpAm)
Poziția persoanei aflate în apropiere: În funcționare (pe o singură față): 46 dB / 47 dB
Mod de așteptare: Silențios
Consumabile
Toner Toner 1008 BK/C/M/Y
Randamentul tonerului (estimare la 5,0% acoperire) Toner 1008 BK: 15.500 pagini; Toner 1008 C/M/Y: 8.500 pagini
Software și administrarea imprimantei
Monitorizare și creare de rapoarte uniFLOW Online
Instrumente de administrare la distanță Consola iW Enterprise Management Console,
Aplicație Print Support Canon Print Assistant
Software de scanare Color Network ScanGear 2
Instrumente de optimizare Instrument de configurare Canon Driver Configuration Tool
Platformă Platforma MEAP (Multifunctional Embedded Application Platform)
Unitate cu sertar BB1 – inclusă în această variantă
Unitate de alimentare din sertar BB1 (Cassette Feeding Unit-BB1) Inclusă în această variantă.
Capacitate hârtie: 2 × 550 coli (80 g/m2)
Tip hârtie: subțire, simplă, reciclată, colorată, groasă, velină, transparentă, perforată, cu antet
Dimensiune hârtie: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
Dimensiune personalizată: 105,0 × 148,0 mm până la 304,8 × 457,2 mm
Greutate hârtie: 52 până la 256 g/m2
Dispozitive de ieșire opționale
Tavă internă bidirecțională M1 (Inner 2way Tray-M1) Capacitate (la utilizarea hârtiei cu gramaj de 80 g/m2)
Tava superioară: A4, A5, A5R, A6R, B5: 100 coli
SRA3, A3, A4R, B4, B5R: 50 coli
Tava inferioară (tava standard): A4, A5, A5R, A6R, B5: 250 coli
SRA3, A3, A4R, B4, B5R: 100 coli
Greutate hârtie: 52 până la 300 g/m2
Tavă pentru copii T2 (Copy Tray-T2) Capacitate (la utilizarea hârtiei cu gramaj de 80 g/m2):
A4, A5R, B5: 100 coli
A3, A4R, B4, B5R: 75 coli
Greutate hârtie: 52 până la 220 g/m2
Finisor intern N1 Capacitatea tăvii (cu hârtie de 80 g/m2)
Tava superioară: SRA3, A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R: aproximativ 45 coli
Tava inferioară: A4, A5, A5R, B5: aprox. 500 de coli; A3, A4R, B4, B5R: 250 coli; A6R: 30 coli; SRA3, copertă: 10 coli
Gramajul hârtiei: 52 până la 300 g/m2
Poziționarea capselor: la colț, dublu
Capacitate de capsare: (52 până la 90 g/m2) A4, B5: 50 coli; A4R: 40 coli; A3, B4: 30 de coli
Capsare ecologică: A3, A4, B4, B5: 10 foi (52 până la 64 g/m2); 8 foi (65 până la 81,4 g/m2); 6 coli (82 până la 105 g/m2)
Capsare la cerere: aproximativ 40 coli (80 g/m2)
Perforator intern D1 pentru 2/4 găuri (necesită finisor intern N1) Două sau patru găuri
Gramajul admis al hârtiei pentru perforare: 52 până la 300 g/m2
Dimensiunea hârtiei acceptată pentru perforare:
Două găuri: A3, A4, A4R, A5, B4, B5, B5R
Patru orificii: A3, A4
Perforator intern D1 pentru 4 găuri (necesită finisor intern N1) Patru găuri
Greutatea admisă a hârtiei pentru perforare: 52 până la 300 g/m2
Dimensiunea hârtiei acceptată pentru perforare:
Patru găuri: A3, A4, A4R, A5, B4, B5, B5R
Accesorii hardware
Cititoare de carduri Kit de conectare pentru cititorul de carduri cu circuit integrat B4 (IC Card Reader Attachment-B4)
Alte tipuri de accesorii Capac plat Y3 (Platen Cover-Y3)
Kit de detectare a alimentării duble pentru alimentatorul de documente A1 (Document Feeder Double Feeding Detection Kit-A1)
Kit opțional de montare pentru cititor A2 (Option Attachment kit for Reader-A2)
Kit de ajustare a suporturilor media A1 (Media Adjustment Kit-A1)
Tavă auxiliară B1 (Utility Tray-B1)
Suplimente de sistem și drivere opționale
Accesorii de imprimare Kit imprimantă PS CS1 (PS Printer Kit-CS1)
Set internațional de fonturi PCL A1 (PCL International Font Set-A1)
Suplimente pentru trimitere Kit universal pentru trimitere, vectorizare și netezire PDF A1 (Universal Send Trace & Smooth PDF Kit-A1)
Kit de semnătură digitală a utilizatorului pentru trimitere universală C1 (Universal Send Digital User Signature Kit-C1)
Tipărire coduri de bare Kit de tipărire coduri de bare D1 (Barcode Printing Kit-D1)
Accesorii de sistem Kit opțional de stocare a datelor B1 (Optional Data Storage Kit-B1)
Accesorii fax Placă fax Super G3 BV1 (Super G3 FAX Board-BV1)
Kit fax la distanță A1 (Remote Fax Kit-A1)
Alte opțiuni
Cartuș de capse Cartuș de capse Z1 (Staple Cartridge-Z1)
Accesorii pentru facilitarea accesului Mâner pentru alimentatorul automat de documente A1 (ADF Access Handle-A1)
Configurația acestei variante
Unitate de sertare BB1 Da – face parte din această variantă
2 × 550 coli (80 g/m2)
Instalare Da – instalarea este inclusă în această variantă