Descrierea produsului ASUS VP32UQ 90LM06S0-B01E70 Monitor, 31,5", IPS, 4K UHD, 60Hz, 4ms, Black, 3R
| Způsob použití | Domácí/Kancelářské |
| Úhlopříčka přesná (") | 31,5 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,185 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 350 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 251 - 400 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 4 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| FreeSync | Ano |
| FreeSync 2 | Ne |
| G-Sync | Ne |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 1,07 miliardy |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ne |
| Konektor USB-C | Ne |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.0 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 714,6 x 423,7 x 50,4 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ne |
| Výškově nastavitelný stojan | Ne |
| Spotřeba energie (W) | 32 |
| Třída energetické účinnosti | F |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 6,2 |
| Celkový výkon [W] | 4 |
| Barva | Černá |
| Adaptive-Sync | Ano |
*Adaptive-Sync
*Flicker Free, Filtru de lumină albastră
*HDR10
Tip ecran: IPS
Iluminare de fundal: LED
Diagonala [inchi]: 31.5
Rezoluție: 3840 x 2160
Pasul punctului [mm]: 0.185
Frecvența de reîmprospătare: 60 Hz
Raport de aspect: 16:9
Suprafața ecranului: Non-Glare
Luminozitate [cd/m2]: 350
Contrast: 1000:1
Timp de răspuns [ms]: 4 ms (GTG)
Unghiuri de vizualizare (Orizontal/Vertical): 178°/ 178°
Număr de culori: 1073.7 M
Difuzoare: 2 W x 2
Conectori:
*DisplayPort 1.2 x 1
*HDMI (v2.0) x 1
*Mufă pentru căști
Alimentare: 100-240V, 50/60Hz
Consum [W]: <32 W
Mod Oprit [W]: <0.3 W
Montare pe perete: 100 x 100 mm
Înclinare monitor: +8° ~ -5
Culoare: negru
Dimensiuni (cu suport, LxÎxA mm): 714,6 x 485,7 x 201,8 mm
Dimensiuni (fără suport, LxÎxA mm): 714,6 x 423,7 x 50,4 mm
Greutate [kg]: 6,2, cu suport 7,82
Garanție: 36 luni.
https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/Eye-Care/VP32UQ/
ASUS VP32UQ
Monitorul ASUS VP32UQ Eye Care este echipat cu un panou IPS de 31,5 inci 4K UHD (3840 x 2160) cu un unghi larg de vizualizare de 178° și oferă experiențe de vizionare clare, detaliate și captivante. 100% sRGB oferă culori realiste și o gradație mai uniformă. Pentru ca monitorul VP32UQ să poată gestiona jocurile fluide fără probleme, utilizează tehnologia Adaptive-Sync pentru a elimina ruperea ecranului și pentru a îmbunătăți detaliile imaginii în zonele întunecate. Tehnologia ASUS Eye Care asigură, de asemenea, o experiență de vizionare confortabilă.
Imagine detaliată uimitoare în rezoluție 4K UHD
VP32UQ te cufundă într-o lume plină de detalii la un nivel uluitor. Este echipat cu un panou de 31,5 inci 4K UHD (3840 x 2160), care vă oferă o densitate de pixeli de patru ori mai mare și cu până la 300% mai mult spațiu pe ecran decât oferă ecranele cu rezoluție Full HD de dimensiuni similare. Aceasta înseamnă că vă puteți bucura de o imagine clară și detaliată. În plus, astfel aveți mai mult spațiu pe ecran pentru multitasking, astfel încât să puteți gestiona rapid mai multe lucruri simultan.
Imagine realistă cu un unghi de vizualizare larg de 178°
Rezoluția Full HD și panoul IPS fără rame oferă unghiuri de vizualizare de 178°, atât orizontal, cât și vertical, astfel încât să vă puteți bucura de imaginea sa superbă din aproape orice direcție.
Imagine super fluidă cu funcția Adaptive-Sync
Datorită tehnologiei Adaptive-Sync, monitorul poate elimina întârzierile frustrante sau neclaritățile imaginii în mișcare. Vă permite să reacționați imediat la ceea ce se întâmplă pe ecran și să vă bucurați de un joc incredibil de fluid, astfel încât să puteți lovi primii.
Tehnologia GamePlus exclusivă de la ASUS
Când vine vorba de design, ASUS se gândește întotdeauna la clienții săi – programul de jocuri exclusiv ASUS GamePlus oferă funcții precum Crosshair, Timer, FPS counter și Display Alignment cu îmbunătățiri în joc care vă ajută să obțineți mai mult din jocul dumneavoastră. Această funcție a fost dezvoltată pe baza ideilor jucătorilor profesioniști, care datorită ei au putut să își exerseze și să își îmbunătățească abilitățile de joc.
Mai multe moduri HDR-10 pentru o imagine realistă
Acum puteți alege dintre mai multe moduri HDR și ajusta performanța monitorului HDR în funcție de scenariul actual.
Filtru de lumină albastră de la ASUS
Filtrul ASUS Bluelight vă protejează de lumina albastră dăunătoare. Este ușor accesibil, intuitiv și flexibil datorită setării fluide (de la 0 la maximum) prin intermediul meniului de pe monitor.
Tehnologia ASUS Flicker free
Este timpul să vă luați rămas bun de la oboseala și efortul ochilor. Tehnologia Flicker Free ajută la reducerea pâlpâirii ecranului și vă oferă un mediu mai confortabil, pregătit pentru un maraton de filme. Filtrul este conceput pentru a minimiza efortul ochilor, durerile de cap și oboseala oculară atunci când petreceți nenumărate ore lungi în fața monitorului.















