Descrierea produsului ASUS Vivobook S 16 S3607QA-PL019W Laptop, SD-X1-26-100, 16,0", 2560x1600, 16GB, 1TB SSD, Adreno, W11H, Silver, 2R
| Výrobce | Qualcomm |
| Typ CPU | ARM |
| Přesný model | SD-X1-26-100 |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 3 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 144 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | S3607QA |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1600 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | LPDDR5x |
| Rozměry paměti | Bez přístupných slotů |
| Paměť - rychlost | 4800 |
| Paměť - maximální velikost | 16 |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Qualcomm Adreno GPU |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Podpora Windows Hello | Ano |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 2 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| TPM 2.0 | Ne |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| Materiál notebooku | Hliník |
| Barva | Stříbrná |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,74 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | Ne |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 3 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 400 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 70 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Funkce Copilot+ | Ano |
| Numerická část | Ano |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | 45 |
ASUS Vivobook S16 (S3607QA-PL019W)
* standard militar MIL-STD 810H
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Snapdragon X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 nuclee, 8 fire; Qualcomm Hexagon NPU până la 45TOPS
Procesor Neural: Qualcomm® Hexagon™ NPU până la 45TOPS
Memorie: 16GB LPDDR5X la bord
Număr de sloturi (total/libere): fără sloturi (0/0)
Dimensiune maximă: 16GB
Hard disk: 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: Nu
Unitate optică: Nu
Cititor de carduri de memorie: Nu
Ecran: 16" 2.5K (2560 x 1600, WQXGA) raport de aspect 16:10; 400 nits; rată de reîmprospătare 144Hz
Placă grafică: Qualcomm Adreno GPU
Audio: Tehnologie Smart Amp; Difuzor încorporat; Microfon array încorporat
Camera web: FHD cu IR; Cu obturator de confidențialitate
Dispozitiv de indicare: Precision Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triplă bandă) 2*2 + Bluetooth 5.3 Wireless Card
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (viteză de date de până la 5Gbps)
* 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C cu suport pentru afișare / livrare de energie (viteză de transfer de date de până la 40Gbps)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1 TMDS
* 1x 3.Jack audio combo de 5mm
Managementul securității:
* Cameră web IR cu suport Windows Hello
* McAfee®
* Protecție parolă utilizator la pornirea BIOS-ului
* Parolă utilizator pentru configurarea BIOS-ului
* Procesor de securitate Microsoft Pluton
* Modul de platformă de încredere (Firmware TPM)
Baterie: 70Wh, 3S1P, 3 celule, Li-ion
Alimentare: Adaptor AC USB-C de 65W
Culoare: Cool Silver
Material: aluminiu
Dimensiuni: 35.70 x 25.07 x 1.59 ~ 1.79 cm
Greutate: cca 1,74kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/searchresult?searchType=support&searchKey=%20S3607QA-PL019W&page=1
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard le puteți găsi în produsele asociate.
* standard militar MIL-STD 810H
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Snapdragon X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 nuclee, 8 fire; Qualcomm Hexagon NPU până la 45TOPS
Procesor Neural: Qualcomm® Hexagon™ NPU până la 45TOPS
Memorie: 16GB LPDDR5X la bord
Număr de sloturi (total/libere): fără sloturi (0/0)
Dimensiune maximă: 16GB
Hard disk: 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: Nu
Unitate optică: Nu
Cititor de carduri de memorie: Nu
Ecran: 16" 2.5K (2560 x 1600, WQXGA) raport de aspect 16:10; 400 nits; rată de reîmprospătare 144Hz
Placă grafică: Qualcomm Adreno GPU
Audio: Tehnologie Smart Amp; Difuzor încorporat; Microfon array încorporat
Camera web: FHD cu IR; Cu obturator de confidențialitate
Dispozitiv de indicare: Precision Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triplă bandă) 2*2 + Bluetooth 5.3 Wireless Card
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (viteză de date de până la 5Gbps)
* 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C cu suport pentru afișare / livrare de energie (viteză de transfer de date de până la 40Gbps)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1 TMDS
* 1x 3.Jack audio combo de 5mm
Managementul securității:
* Cameră web IR cu suport Windows Hello
* McAfee®
* Protecție parolă utilizator la pornirea BIOS-ului
* Parolă utilizator pentru configurarea BIOS-ului
* Procesor de securitate Microsoft Pluton
* Modul de platformă de încredere (Firmware TPM)
Baterie: 70Wh, 3S1P, 3 celule, Li-ion
Alimentare: Adaptor AC USB-C de 65W
Culoare: Cool Silver
Material: aluminiu
Dimensiuni: 35.70 x 25.07 x 1.59 ~ 1.79 cm
Greutate: cca 1,74kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/searchresult?searchType=support&searchKey=%20S3607QA-PL019W&page=1
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard le puteți găsi în produsele asociate.















