Descrierea produsului ASUS Vivobook 16 X1605VA-MB1629W Laptop, i3-1315U, 16", WUXGA, 16GB, 512GB, UHD, W11H, Black, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i3 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i3-1315U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,2 |
| Počet jader | 6 |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 1.4 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | 4.5 mm |
| Model notebooku | X1605VA |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Typ paměti | DDR4 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 1 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 1 ks |
| USB 2.0 | Ano |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| MS Office | Ano |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,88 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 249,5 |
| Šířka (mm) | 358,7 |
| Hloubka (mm) | 19,9 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 42 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Pouze napájení |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
ASUS Vivobook 16 (X1605VA-MB1629W)
* standard militar MIL-STD 810H
* tastatură ASUS ErgoSense
* anulare zgomot ASUS AI
* balama cu deschidere de 180°
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Intel Core i3-1315U (6 nuclee - 2P + 4E, 8 fire, P-core 1,2/4,5 GHz, E-core 0,9/3,3 GHz, 10 MB cache)
Memorie: 8GB DDR4 pe placă + 8GB DDR4 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 1x slot DDR4 SO-DIMM (1/0)
Hard disk: 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x M.2 2280 PCIe 3.0x4
Mecanică optică: nu
Cititor de carduri cu cip: nu
Ecran: 16" WUXGA (1920x1200) 16:10 anti-reflex IPS, 60Hz, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată Intel UHD Graphics 64EU
Audio: SonicMaster, difuzor integrat, microfon integrat
Camera web: 720p HD
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E 802.11ax 1*1 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 1x USB 2.0 tip A
* 1x USB 3.2 Gen 1 tip C cu suport pentru alimentare
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x jack audio combinat de 3,5 mm pentru căști/microfon
* 1x DC-in
Baterie: 42Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 4,5mm, adaptor AC de 65W
Managementul securității: protecția BIOS la pornire cu parolă de utilizator, Trusted Platform Module (firmware TPM)
Culoare: Indie Black
Material: plastic
Dimensiuni: 358,7x249,5x19,9mm
Greutate: aprox. 1,88kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-home/vivobook/vivobook-16-oled-x1605/?overviewpath=13th-gen-intel
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele asociate.
* standard militar MIL-STD 810H
* tastatură ASUS ErgoSense
* anulare zgomot ASUS AI
* balama cu deschidere de 180°
Sistem de operare: Windows 11 Home
Procesor: Intel Core i3-1315U (6 nuclee - 2P + 4E, 8 fire, P-core 1,2/4,5 GHz, E-core 0,9/3,3 GHz, 10 MB cache)
Memorie: 8GB DDR4 pe placă + 8GB DDR4 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 1x slot DDR4 SO-DIMM (1/0)
Hard disk: 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x M.2 2280 PCIe 3.0x4
Mecanică optică: nu
Cititor de carduri cu cip: nu
Ecran: 16" WUXGA (1920x1200) 16:10 anti-reflex IPS, 60Hz, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată Intel UHD Graphics 64EU
Audio: SonicMaster, difuzor integrat, microfon integrat
Camera web: 720p HD
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: nu
Rețea: nu
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E 802.11ax 1*1 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 1x USB 2.0 tip A
* 1x USB 3.2 Gen 1 tip C cu suport pentru alimentare
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x jack audio combinat de 3,5 mm pentru căști/microfon
* 1x DC-in
Baterie: 42Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 4,5mm, adaptor AC de 65W
Managementul securității: protecția BIOS la pornire cu parolă de utilizator, Trusted Platform Module (firmware TPM)
Culoare: Indie Black
Material: plastic
Dimensiuni: 358,7x249,5x19,9mm
Greutate: aprox. 1,88kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-home/vivobook/vivobook-16-oled-x1605/?overviewpath=13th-gen-intel
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele asociate.















