Descrierea produsului ASUS Strix XG32UQ 90LM08B0-B01170 Monitor, ROG, 32", IPS, 4K UHD, 160Hz, 1ms, Black, 3R
| Herní provedení | Ano |
| Způsob použití | Herní |
| Úhlopříčka přesná (") | 32 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,1845 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 450 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 401 - 500 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 160 |
| FreeSync | Ano |
| G-Sync | Ano |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 1,07 miliardy |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ne |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 728,18 x 428,52 x 87,12 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ne |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ne |
| Výškově nastavitelný stojan | Ano |
| Třída energetické účinnosti | F |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 5,77 |
| Celkový výkon [W] | Nemá |
| Barva | Černá |
*Tehnologie Trace Free
*GamePlus
*Lumina Albastră Redusă
*Suport HDCP 2.2
*Game Visual
*Tehnologie VRR: FreeSync™ Premium Pro & G-SYNC® Compatibil
*Blur extrem de redus al mișcării
*Shadow Boost
*Display Widget
*Tehnologie PIP (PbP)
Tip ecran: IPS
Iluminare de fundal: LED
Diagonala [inchi]: 32
Rezoluție: 3840 x 2160
Pasul pixelilor [mm]: 0.1845 mm
Frecvența de reîmprospătare [Hz]: 160 Hz
Raport de aspect: 16:9
Suprafața ecranului: Non-Glare
Luminozitate [cd/m2]: 450
Contrast: 1000:1
Timp de răspuns [ms]: 1ms (GTG)
Unghiuri de vizualizare (Orizontal/Vertical): 178°/ 178°
Număr de culori: 1073.7M
Conectori:
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI (v2.1) x 2
*Mufă pentru căști
*Hub USB: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
Alimentare: 100-240V, 50/60Hz
Consum [W]: <35 W
Mod Stand By [W]: <0.5 W
Montare pe perete: 100 x 100 mm
Înclinare monitor:
Tripod Socket
*Înclinare (+20° ~ -5°)
*Rotire (+20° ~ -20°)
*Reglare înălțime: 0~80 mm
Culoare: negru
Dimensiuni (cu suport, LxÎxA mm): 728.18 x (539.87~459.78) × 279.93 mm
Dimensiuni (fără suport, LxÎxA mm): 728.18 x 428.52 x 87.12 mm
Greutate [kg]: 5.77/8.9 Kg
Garanție: 36 luni.
ROG Strix XG32UQ
- Monitor de gaming profesional de 32 inci 4K UHD (3840 x 2160) Fast IPS cu o rată de reîmprospătare de 160 Hz (overclocking).
- HDMI® 2.1 suportă redarea nativă la rezoluție 4K 120 Hz fără subsampling cromatic (4:4:4) pe sistemele PlayStation® 5 și Xbox Series X.
- Compatibilitate cu NVIDIA® G-SYNC® și tehnologia exclusivă Variable Overdrive asigură o experiență de joc fluidă, fără întreruperi.
- Tehnologie cu interval dinamic ridicat (HDR) cu compatibilitate DisplayHDR™ 600, combinată cu un gamut de culoare DCI-P3 de 96%, asigură un contrast excepțional și performanță de culoare.
- Are un suport proiectat ergonomic, care oferă multiple opțiuni de rotire, înclinare și ajustare a înălțimii.
PREGĂTIT PENTRU JOCURI DE NOUĂ GENERAȚIE
ROG Strix XG32UQ este un monitor de gaming profesional de 32 de inci cu rezoluție 4K UHD IPS destinat pentru jocuri la 160Hz (OC). Este echipat cu cel mai recent standard HDMI® 2.1, care suportă până la imagine nativă 4K 120 Hz pe cele mai noi console fără subeșantionare, iar tehnologia Display Stream Compression (DSC) și compatibilitatea NVIDIA® G-SYNC® permit experiențe super fluide pe calculatoare. Pachetul completează gama de culori DCI P3 de 96% și certificarea DisplayHDR™ 600, care asigură culori excepționale pentru o experiență de joc incredibil de captivantă și realistă.
FRECVENȚĂ DE REÎNNOIRE ULTRARAPIDĂ ȘI TIMP DE RĂSPUNS
Pe lângă frecvența de reînnoire fulgerătoare de 160 Hz (OC), monitorul Strix XG32UQ oferă un timp de răspuns aproape instantaneu de 1 ms (GTG), care asigură o imagine extrem de fluidă, fără estompare și neclaritate a mișcării.
COMPATIBILITATE CU NVIDIA G-SYNC
XG32UQ oferă o experiență de joc fluidă fără întreruperi datorită faptului că, pentru plăcile grafice NVIDIA GeForce®, tehnologia de rată de reîmprospătare variabilă este activată implicit.
CULORI UIMITOARE CA LA CINEMA
Tehnologia HDR și punctele cuantice permit monitorului Strix XG32UQ să ofere un spectru de culori mai larg și un nivel de contrast mai ridicat decât monitoarele tradiționale, oferind astfel cel mai strălucitor alb și cel mai întunecat negru.
GAMEPLUS
Scurtătura integrată GamePlus, o funcție exclusivă a companiei ASUS, oferă îmbunătățiri pentru jocuri care vă ajută să obțineți mai mult din joc. Funcția GamePlus, care a fost dezvoltată cu contribuția jucătorilor profesioniști, vă permite să vă antrenați și să vă îmbunătățiți abilitățile de joc.
GAMEVISUAL
Tehnologia ASUS GameVisual are șapte moduri de afișare prestabilite pentru a optimiza imaginea pentru diferite tipuri de conținut. Această funcție unică este ușor accesibilă printr-un scurtătură de la tastatură sau prin meniul de setări al afișajului de pe ecran.
TEHNOLOGIA FLICKER-FREE
Tehnologia Flicker-Free reduce pâlpâirea și minimizează astfel oboseala ochilor, ceea ce crește confortul în timpul sesiunilor lungi de joc.
CONECTIVITATE EXTINSĂ
O multitudine de opțiuni de conectare, inclusiv HDMI 2.1, USB 3.2 și DisplayPort 1.4 (DSC), asigură o compatibilitate largă cu diferite surse de intrare.
DESIGN ERGONOMIC
Suportul este conceput pentru confortul dumneavoastră și oferă posibilitatea de ajustare a înclinării, rotirii și înălțimii, astfel încât să puteți găsi poziția ideală pentru vizionare. În plus, monitorul Strix XG32UQ este compatibil și cu suportul de perete VESA pentru opțiuni de amplasare mai flexibile.
Avertisment:
Descrierea, imaginile și parametrii individuali pot varia în funcție de modelul și configurația aleasă.















