Descrierea produsului ASUS ProArt PA32UCR-K 90LM03H3-B02370 Monitor, 32", IPS, 4K UHD, 60Hz, 5ms, Black, 3R
| Způsob použití | Profesionální grafické |
| Úhlopříčka přesná (") | 32 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,1845 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 400 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 251 - 400 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| FreeSync | Ne |
| FreeSync 2 | Ne |
| G-Sync | Ne |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 1,07 miliardy |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ano |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.0 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 726,88 x 425,87 x 68,68 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ano |
| Výškově nastavitelný stojan | Ano |
| Spotřeba energie (W) | 46 |
| Power Delivery | Ano |
| Třída energetické účinnosti | G |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 7,7 |
| Celkový výkon [W] | 4 |
| Výkon Power Delivery (W) | 80 |
| Barva | Černá |
Monitor profesional ASUS ProArt Display PA32UCR-K – 32 inci, IPS, 4K UHD (3840 x 2160), HDR-10, HLG, ?E < 1, 98 % DCI-P3, 99,5 % Adobe RGB, 100 % sRGB /Rec. 709, Calibrare hardware, USB-C, Calman Ready, Integrare ColourSpace, X-rite i1 Display Pro inclus în pachet
Ecran 4K HDR de 32 de inci cu iluminare de fundal mini-LED și luminozitate maximă de 1.000 cd/m2
Tehnologia Quantum-dot oferă un spațiu de culoare de 99,5 % Adobe RGB, 98 % DCI-P3 și 100 % sRGB pentru o fidelitate excepțională a culorilor
Suportul pentru mai multe formate HDR (HDR-10, HLG) oferă o experiență realistă și flexibilitate
Valoarea de top mondial a diferenței de culoare delta-E (E) <1 a technologie ASUS ProArt Hardware Calibration pro optimalizaci přesnosti barev, jednotnost a zpětný zápis barevného profilu
USB-C podporuje signál DisplayPort, datové přenosy a až 80W napájení externích zařízení prostřednictvím jednoho kabelu
X-rite i1 Display Pro je součástí dodávky
stránky výrobce: https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PA32UCR-K/
ASUS ProArt Display PA32UCR-K
- Display 4K HDR de 32 inci cu iluminare de fundal mini-LED și luminozitate de vârf
- Tehnologie Quantum-dot oferă 99,5% din spațiul de culoare Adobe RGB, 98% DCI-P3 și 100% sRGB pentru o fidelitate excepțională a culorilor.
- Suport pentru mai multe formate HDR (HDR-10, HLG) oferă o experiență realistă și flexibilitate.
- Cea mai bună valoare a abaterii de culoare delta-E (?E) < 1 în lume și tehnologia ASUS ProArt Hardware Calibration pentru optimizarea preciziei culorilor, uniformității și rescrierea profilului de culoare
- USB-C suportă semnal DisplayPort, transferuri de date și până la 80W alimentare a dispozitivelor externe printr-un singur cablu.
- Sondă de calibrare X-rite i1 Display Pro în pachet
Idei clare prind viață în HDR
ASUS ProArt Display PA32UCR-K este un monitor 4K HDR de 32 de inci destinat creatorilor de conținut exigenți, cum ar fi cameramanii, cineaștii și coloristii. Luminozitatea de vârf de 1.000 niți și iluminarea de fundal mini-LED, care permite controlul a 576 de zone de estompare locală, suportă mai multe formate HDR. Datorită tehnologiei punctelor cuantice, suportului pentru spațiile de culoare DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 și Adobe RGB, împreună cu o ofertă bogată de conectori, aduc ProArt Display PA32UCR-K o imagine excepțională, care ridică experiența de vizionare la un nivel superior.
Imagine perfect detaliată
Tehnologia de iluminare de fundal Mini-LED utilizează diode LED mai mici, care oferă de până la trei ori mai multe diode LED comparativ cu un panou obișnuit de dimensiuni similare. LED-urile mini dens amplasate permit creșterea granularității și a luminozității. Controlul individual al iluminării de fundal în uimitoarele 576 de zone asigură, de asemenea, o luminozitate mai mare și culori întunecate saturate, oferind un contrast de neegalat și o reproducere precisă a conținutului HDR.
Negru mai profund, alb mai strălucitor
Luminozitatea de vârf de 1000 niți permite obținerea unui contrast excelent între cel mai profund negru și albul strălucitor, oferind o experiență de vizionare bogată și realistă.
Tehnologia ASUS Smart HDR
Tehnologia exclusivă ASUS Smart HDR permite ecranului ProArt Display PA32UCR-K să suporte formate multiple HDR HLG și HDR-10. HLG permite utilizatorilor să vizualizeze și să creeze materiale pentru platformele de televiziune prin satelit și difuzare, cum ar fi BBC iPlayer, televiziunea japoneză NHK și DirecTV. Suportul HDR-10 asigură compatibilitatea cu serviciile actuale de streaming video și cu lista în creștere de jocuri care suportă HDR.
Previzualizare HDR
Previzualizarea HDR permite conectarea directă a camerei la monitor și afișarea conținutului HDR capturat în întregul interval tonal. Funcționează, de asemenea, în cadrul majorității platformelor software pentru editare video și oferă simulări precise ale rezultatului final pentru o editare mai ușoară și mai eficientă.
Transformați experiențele de vizionare
Panoul IPS cu unghiuri largi de vizualizare, luminozitate de vârf de 1.000 niți și suport pentru tehnologia Quantum Dot oferă un spectru complet de culori cu care vă puteți juca. Suport 98% din spațiul de culoare DCI-P3, 99,5% Adobe RGB, 100% sRGB, 100% Rec. 709 și 87 % Rec.2020 pentru editare video și postproducție.
Fidelitate superioară a culorilor
Calibrarea din fabrică printr-un nou proces în trei etape garantează o fidelitate superioară a culorilor. Afișajul trece, de asemenea, prin teste riguroase folosind tehnologia avansată de urmărire a nivelurilor de gri de la ASUS, care asigură gradații de culoare mai fluide, o uniformitate mai bună și o precizie excepțională a culorilor cu o valoare a deviației de culoare Delta E (E) < 1 pentru spațiile de culoare sRGB și Adobe RGB. Fiecare nivel de nuanță de gri este, de asemenea, măsurat și ajustat cu atenție pentru a corespunde standardului exact DICOM.
ProArt Calibration 2.0
Calibrare integrată ASUS ProArt Calibration 2.0 permite o configurare rapidă și ușoară pentru menținerea acurateței culorilor monitoarelor ASUS ProArt. Oferă calibrare SDR și HDR cu luminozitate reglabilă, gamă de culori, temperatură de culoare și alți parametri pentru a asigura culori consistente și precise. ProArt Calibration 2.0 poate recalibra fiecare mod de gamă de culori și să scrie înapoi în fiecare mod presetat ProArt.
Conectori pentru munca dumneavoastră
HDMI(v2.0) x 3, DisplayPort 1.2, hub-ul USB-C și USB complet funcțional permit o conectare convenabilă la un PC desktop, un player Blu-ray, un panou de control sau un alt ecran fără nicio dificultate. Portul USB-C integrat suportă transferuri de date, semnal DisplayPort și, de asemenea, suportă alimentare de 80W.
Design ergonomic
Cu ecranul ASUS ProArt Display, veți găsi întotdeauna cu ușurință o poziție confortabilă pentru vizionare. Un suport proiectat ergonomic, cu posibilitatea de ajustare a înclinării, rotirii, pivotării și înălțimii, oferă o vizionare și utilizare confortabilă. Posibilitatea de a roti ecranul cu 90 de grade în sensul sau împotriva acelor de ceasornic pentru utilizarea în modul portret este utilă atunci când lucrați cu documente lungi, codare sau navigare pe internet. În plus, este posibil să fie montat pe perete conform standardului VESA, pentru a economisi spațiu pe birou.
Îngrijirea ochilor
Tehnologia ASUS Flicker-Free asigură o vizionare mai confortabilă prin reducerea pâlpâirii ecranului, minimizând astfel oboseala ochilor, durerile de cap și oboseala oculară care pot apărea în urma orelor îndelungate petrecute în fața ecranului. Tehnologia exclusivă ASUS Ultra-Low Blue Light protejează ochii de radiațiile nocive ale luminii albastre prin intermediul a patru setări de filtrare a luminii albastre, care sunt ușor accesibile în meniul de pe ecran printr-un buton de pe monitor.
Atenție:
Descrierea, imaginile și parametrii individuali pot varia în funcție de modelul și configurația aleasă.















