Descrierea produsului ASUS ExpertBook B1 B1403CVA B1403CVA-S61491XA Laptop, i5-13420H, 14,0", FHD, 16GB, 512GB SSD, UHD Xe, W11P EDU, Gray, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i5 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i5-13420H |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,1 |
| Počet jader | 8 |
| Model určen pro školy | Ano |
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 1.4 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | B1403CVA |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - počet volných slotů | 1 |
| Provoz s více disky (počet) | 1 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 2 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro Education |
| Materiál notebooku | Plast |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,23 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 21,44 |
| Šířka (mm) | 32,45 |
| Hloubka (mm) | 1,97 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N1024120029 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,6 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 50 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
ASUS ExpertBook B1 (B1403CVA)
* standard militar MIL-STD 810H
* tastă Copilot
* AI ExpertMeet
* certificare TCO
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i5-13420H (8 nuclee - 4P + 4E, 12 fire, P-core 2,1/4,6 GHz, E-core 1,5/3,4 GHz, 12 MB cache)
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2x slot DDR5 SO-DIMM (2/1)
Dimensiune maximă: 64GB
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: nu
Ecran: 14" FHD (1920x1080) 16:9, antireflex, LED, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată Intel UHD Graphics Xe G4 48EU
Audio: sunet de la marca Dirac, difuzor integrat, microfon integrat
Camera web: 1080p FHD
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de amprente: da
Rețea: GbE
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
* 2x USB 3.2 Gen 2 tip C suport DP/PD
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x conector audio combinat de 3,5 mm
* 1x RJ45 Gigabit Ethernet
* 1x slot de securitate Kensington
Baterie: 50Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 65W AC, USB-C
Managementul securității: protecția și securizarea HDD cu parolă de utilizator, protecția cu parolă de utilizator la pornirea BIOS, Trusted Platform Module (TPM) 2.0, parola utilizatorului pentru configurarea BIOS-ului, Suport Absolute Persistence 2.0 (Computrace), senzor de amprentă integrat cu touchpad, Kensington Nano Security Slot™
Culoare: gri (Gentle Grey)
Material: plastic
Dimensiuni: 324,5x214,4x19,7mm
Greutate: aprox. 1,44kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/laptops/for-work/expertbook/asus-expertbook-b1-b1403/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.
* standard militar MIL-STD 810H
* tastă Copilot
* AI ExpertMeet
* certificare TCO
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i5-13420H (8 nuclee - 4P + 4E, 12 fire, P-core 2,1/4,6 GHz, E-core 1,5/3,4 GHz, 12 MB cache)
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2x slot DDR5 SO-DIMM (2/1)
Dimensiune maximă: 64GB
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: nu
Ecran: 14" FHD (1920x1080) 16:9, antireflex, LED, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată Intel UHD Graphics Xe G4 48EU
Audio: sunet de la marca Dirac, difuzor integrat, microfon integrat
Camera web: 1080p FHD
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de amprente: da
Rețea: GbE
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
* 2x USB 3.2 Gen 2 tip C suport DP/PD
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x conector audio combinat de 3,5 mm
* 1x RJ45 Gigabit Ethernet
* 1x slot de securitate Kensington
Baterie: 50Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 65W AC, USB-C
Managementul securității: protecția și securizarea HDD cu parolă de utilizator, protecția cu parolă de utilizator la pornirea BIOS, Trusted Platform Module (TPM) 2.0, parola utilizatorului pentru configurarea BIOS-ului, Suport Absolute Persistence 2.0 (Computrace), senzor de amprentă integrat cu touchpad, Kensington Nano Security Slot™
Culoare: gri (Gentle Grey)
Material: plastic
Dimensiuni: 324,5x214,4x19,7mm
Greutate: aprox. 1,44kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/laptops/for-work/expertbook/asus-expertbook-b1-b1403/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.















