Descrierea produsului Acer TravelMate P4 TMP414RN-53-TCO-51UJ NX.B22EC.006 Laptop, i5-1335U, 14", WUXGA, T, 16GB, 512GB SSD, UHD, W11P EDU, Blue, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i5 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i5-1335U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,3 |
| Počet jader | 10 |
| Model určen pro školy | Ano |
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | TMP414RN-53-TCO-51UJ |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Typ paměti | DDR4 |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - počet volných slotů | 1 |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ano |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Podpora Windows Hello | Ano |
| Čtečka čipových karet | Ano |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ano |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ano |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro Education |
| Materiál notebooku | Hořčík a hliník |
| Barva | Modrá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,5 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N924010390 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,6 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 65 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.II |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Otáčecí klávesnice |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Acer TravelMate P4 (TMP414RN-53-TCO-51UJ)
* certificare TCO 9.0
* standard militar MIL-STD 810H
* Acer Dust Defender
Sistem de operare: Windows® 11 Professional 64-bit EDU (Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre academice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i5-1335U (10 nuclee - 2P + 8E, 12 fire, P-core 1,3/4,6 GHz, E-core 0,9/3,4 GHz, 12 MB cache)
Memorie: 16GB DDR4
Dimensiune maximă: 64GB DDR4
Hard disk: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: microSD
Ecran: tactil 14" WUXGA (1920x1200) 16:10 IPS
Placă grafică: Integrată Intel Iris (în modul Intel UHD)
Audio: DTS® Audio; 2x microfon
Camera web: 1080p FHD IR cu ToF și capac
Stilou: Active Stylus Wacom AES
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de carduri cu cip: da
Cititor de amprente: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E Intel 802.11ax CNVi + BT 5.2)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen1
* 2x USB4® 40Gb/s (DisplayPort prin USB-C/Alimentare USB 5V,3A/Port DC-in 19V,65W cu suport pentru încărcare)
Alte porturi:
* 1x HDMI
* 1x RJ-45
* 1x cititor de carduri microSD
* 1x cititor de carduri cu cip
* 1x conector combinat pentru căști/microfon (3,5mm)
* 1x slot de securitate Kensington
TPM 2.0: da
Baterie: 65Wh Li-Ion
Alimentare: adaptor AC USB-C de 65W
Culoare: albastru (Slate Blue)
Greutate: 1,5kg
Garanție: 2 ani
* certificare TCO 9.0
* standard militar MIL-STD 810H
* Acer Dust Defender
Sistem de operare: Windows® 11 Professional 64-bit EDU (Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre academice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i5-1335U (10 nuclee - 2P + 8E, 12 fire, P-core 1,3/4,6 GHz, E-core 0,9/3,4 GHz, 12 MB cache)
Memorie: 16GB DDR4
Dimensiune maximă: 64GB DDR4
Hard disk: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: microSD
Ecran: tactil 14" WUXGA (1920x1200) 16:10 IPS
Placă grafică: Integrată Intel Iris (în modul Intel UHD)
Audio: DTS® Audio; 2x microfon
Camera web: 1080p FHD IR cu ToF și capac
Stilou: Active Stylus Wacom AES
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de carduri cu cip: da
Cititor de amprente: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E Intel 802.11ax CNVi + BT 5.2)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen1
* 2x USB4® 40Gb/s (DisplayPort prin USB-C/Alimentare USB 5V,3A/Port DC-in 19V,65W cu suport pentru încărcare)
Alte porturi:
* 1x HDMI
* 1x RJ-45
* 1x cititor de carduri microSD
* 1x cititor de carduri cu cip
* 1x conector combinat pentru căști/microfon (3,5mm)
* 1x slot de securitate Kensington
TPM 2.0: da
Baterie: 65Wh Li-Ion
Alimentare: adaptor AC USB-C de 65W
Culoare: albastru (Slate Blue)
Greutate: 1,5kg
Garanție: 2 ani















