Descrierea produsului Acer TravelMate P2 16 TMP216-41-TCO NX.BC4EC.001 Laptop, R3PRO-7335U, 16", WUXGA, 8GB, 512GB SSD, AMD int, W11P EDU, Gray, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 3 PRO |
| Generace CPU | AMD řady 7000 |
| Přesný model | R3PRO-7335U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 3 |
| Počet jader | 4 |
| Model určen pro školy | Ano |
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 100 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | TMP216-41-TCO |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 8 |
| Typ paměti | DDR5 |
| Paměť - rychlost | 4800 |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ano |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | AMD Radeon 660M Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Čtečka čipových karet | Ano |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro Education |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,74 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 261,07 |
| Šířka (mm) | 359,3 |
| Hloubka (mm) | 22,95 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N924020395 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,3 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 53 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Acer TravelMate P2 16 (TMP216-41-TCO-R090)
* certificare TCO 9.0
* standard militar MIL-STD 810H
* Acer Dust Defender
* TravelMateSense App
* tasta Copilot
Sistem de operare: Windows® 11 Professional 64-bit EDU (Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre academice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: AMD Ryzen 3 PRO 7335U (4 nuclee, 8 fire, 3/4,3 GHz, 8 MB cache)
Memorie: 8GB DDR5
Dimensiune maximă: 64GB DDR5 4800MT/s
Hard disk: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: microSD
Ecran: 16" WUXGA (1920x1200) 16:10 IPS anti-reflexie
Placă grafică: Integrată AMD Radeon 660M Graphics
Audio: DTS® Audio; 2x microfon
Camera web: 720p HD TNR cu capac
Dispozitiv de indicare: OceanGlass™ TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: da
Cititor de carduri cu cip: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E 802.11ax 2x2 MU-MIMO + BT 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen1
* 2x USB4® 40Gb/s (DisplayPort prin USB-C/Alimentare USB 5V,3A/Port DC-in 19V,65W cu suport de încărcare)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1
* 1x RJ-45
* 1x cititor de carduri microSD
* 1x cititor de carduri cu cip
* 1x conector combinat pentru căști/microfon (3,5mm)
* 1x slot de securitate Kensington
TPM 2.0: da
Baterie: 53Wh Li-Ion, 3 celule
Alimentare: Adaptor AC USB-C 100W
Culoare: gri (Steel Gray)
Dimensiuni: 359,3x261,07x19,95-22,95mm
Greutate: 1,74kg
Garanție: 2 ani
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro
* certificare TCO 9.0
* standard militar MIL-STD 810H
* Acer Dust Defender
* TravelMateSense App
* tasta Copilot
Sistem de operare: Windows® 11 Professional 64-bit EDU (Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre academice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: AMD Ryzen 3 PRO 7335U (4 nuclee, 8 fire, 3/4,3 GHz, 8 MB cache)
Memorie: 8GB DDR5
Dimensiune maximă: 64GB DDR5 4800MT/s
Hard disk: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de memorie: microSD
Ecran: 16" WUXGA (1920x1200) 16:10 IPS anti-reflexie
Placă grafică: Integrată AMD Radeon 660M Graphics
Audio: DTS® Audio; 2x microfon
Camera web: 720p HD TNR cu capac
Dispozitiv de indicare: OceanGlass™ TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: da
Cititor de amprente: da
Cititor de carduri cu cip: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E 802.11ax 2x2 MU-MIMO + BT 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen1
* 2x USB4® 40Gb/s (DisplayPort prin USB-C/Alimentare USB 5V,3A/Port DC-in 19V,65W cu suport de încărcare)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1
* 1x RJ-45
* 1x cititor de carduri microSD
* 1x cititor de carduri cu cip
* 1x conector combinat pentru căști/microfon (3,5mm)
* 1x slot de securitate Kensington
TPM 2.0: da
Baterie: 53Wh Li-Ion, 3 celule
Alimentare: Adaptor AC USB-C 100W
Culoare: gri (Steel Gray)
Dimensiuni: 359,3x261,07x19,95-22,95mm
Greutate: 1,74kg
Garanție: 2 ani
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro















