Descrierea produsului OKI MC883dn multifunkční tiskárna
| Imprimare duplex automată (Duplex) | Da |
| Numărul maxim de tăvi intrare | 3 |
| Alimentator automat de documente | Da |
| Fax | Da |
| Tehnologia de imprimare | Laser |
| Formatul maxim de imprimare/media | A3 |
| Interfață imprimantă | USB + LAN |
| Viteza maximă de imprimare (A4 pe minut) | 35 |
| Număr standard de tăvi intrare | 2 |
| Rezoluția reală a imprimantei (în DPI) | 1200x1200 |
| Tipuri de scanner | Flat |
| Rezoluția reală a scanerului (în DPI) | 600x600 |
| Memorie internă | 1280 MB |
| Multifuncțională | Da |
| Culoare de imprimare | Culoare |
| Sistemul de umplere | Rezerve separate |
Imprimanta multifuncțională LED MC883dn se remarcă prin viteza mare de imprimare, copiere și, în combinație cu capacitatea mai mare a materialelor consumabile, multifuncționala MC883dn este soluția ideală pentru grupurile de lucru solicitante.
Acest dispozitiv flexibil și de înaltă performanță, care combină viteze mari de imprimare până la 35 pag./min cu funcții avansate pentru scanare, copiere și fax și panou de control ușor de utilizat, este echipat cu soluții software inteligente.O parte integrantă este și securitatea cu multe funcții, inclusiv IPsec, imprimare securizată criptată și autentificare.Caracteristici:
- Scanare și imprimare LED
- Display color de 7" prietenos pentru utilizator cu ecran tactil LCD
- Calitate peste medie a copiilor și obținerea unor rezultate clare, precise și rapide
- Funcția de imprimare securizată criptată permite protejarea imprimării
- Capsator practic încorporat în echiparea standard permite finisarea ușoară după imprimare
- Viteză mare de scanare de până la 50 imagini /min și alimentator RADF de 100 de coli pentru documente cu mai multe pagini, atât față-verso, cât și simplex
- O gamă largă de soluții software, inclusiv programele SENDYS Explorer, ABBYY FineReader, smartPrintSuperVision și soluții mobile de imprimare, oferă funcții suplimentare și control
- Platforma sXP (smart Extendable Platform) permite integrarea perfectă cu fluxurile de lucru de procesare a documentelor și soluțiile de la alți furnizori
- Scanare pe unitate USB și scanare în rețea TWAIN și salvarea setărilor pentru sarcini repetitive
- Protocolul LDAP permite accesul direct la contacte și date de e-mail de pe serverul de directoare existent
- Tehnologia Super G3 trimite și primește faxuri la viteză mare cu o rezoluție de până la 392 dpi
- Faxarea documentelor direct de pe computer sau către acesta sau redirecționarea faxurilor către un alt aparat de fax sau adresă de e-mail
- Blocarea faxurilor nedorite cu salvarea și afișarea faxurilor primite pe ecranul tactil
- Economisirea timpului cu 40 de butoane cu o singură atingere și 1000 de numere rapide
- Include unitate duplex și conectivitate la rețea
SPECIFICAȚII:
| Mod de scanare | Color (CIS) |
|---|---|
| Metoda de imprimare | Metodă digitală electrofotografică de imprimare color cu 4 LED-uri |
| Setări de densitate a copiei | 7 niveluri (manual) |
| Capacitate de intrare | Tavă 1: 300 coli Tavă suplimentară (opțional): 535 coli Tavă multifuncțională: 100 coli |
| Rezoluție de scanare | Până la 600 × 600 dpi |
| Rezoluție de imprimare | Până la 1200 × 1200 dpi |
| Original acceptabil | Foaie, carte |
| Dimensiunea originalului | Suprafața scanerului: A3, A4, A5, A6, B4, B5, Scrisoare, Legal 13, Legal 13.5, Legal 14, Executive, Tabloid (11" x 17"), Statement, Folio Alimentator automat de documente: A3, A4, A5, A6, B4, B5, Letter, Legal 13, Legal 13.5, Legal 14, Executive, Tabloid (11" x 17"), Statement, Folio |
| Dimensiunea hârtiei de copiere | A3, A4, A5, A6, B4, B5, B6, Letter, Legal 13, Legal 13.5, Legal 14, Executive, Tabloid (11" x 17"), Statement, Folio, 8K, 16K, Plicuri, Cărți poștale, Carte poștală preplătită |
| Scalare copie | 25–400 % |
|
Numărul maxim de copii |
999 de coli |
| Viteza de copiere | A4 35 de copii pe minut color, 35 de copii pe minut alb-negru |
| Ieșire 1. copie | Color: Aproximativ 10,0 s, alb-negru: Aproximativ 10,0 s |
| Timp de încălzire | Aproximativ 32,0 s de la pornire |
| Alimentare | Tensiune alternativă monofazată 220–240 V ±0 %, 50/60 Hz ±2 % |
| Memorie (standard / maxim) | 1 280 MB / 1 280 MB |
| Reglementări privind siguranța și protecția mediului | Blue Angel, directiva EMC, marca CE, marca GS |
| Zgomot | În funcționare: Aproximativ 54 dBA Stare de repaus: < 37 dBA |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 563 × 600 × 700 mm |
| Greutate (inclusiv consumabile) | Aproximativ 64,0 kg |
| Rezoluție de scanare | Max. 600 × 600 dpi |
|---|---|
| Viteza de scanare | Max. 50 de imagini./min color, 50 img./min alb-negru |
| Interfață | 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T, USB 2.0 (de mare viteză), (opțional) Rețea LAN fără fir (IEEE802.11a/b/g/n), Port gazdă USB 2.0 (viteză mare) |
| Protocoale suportate | SMB, FTP(S), TWAIN, WIA2.0 |
| Format de ieșire | PDF securizat, PDF cu compresie înaltă, JPEG, TIFF, XPS |
| Driver | TWAIN, WIA2.0 (Windows Vista sau mai nou), ICA (Mac OS X 10.6 sau mai nouă) |
| Conexiune | PSTN, PBX |
|---|---|
| Interfață | 2x RJ-11 (Line, Tel) |
| Rezoluție de transmisie | Normal: 8 puncte/mm × 3,85 linii/mm Fin/foto: 8 puncte/mm × 7,7 linii/mm Foarte fin: 16 puncte/mm × 15,4 linii/mm |
| Viteză de comunicare | Super G3: 33,6 kb/s |
| Metodă de codare | MH, MR, MMR, JBIG |
| Mod de comunicare | ITU-T G3, Super G3 |
| Dimensiunea maximă a documentului de transmisie | Max. A3, lungime 420 mm |
| Format hârtie | Max. A3, Min. A5 |
| Timp de transfer | Aproximativ 2,0 s/pag. |
| Memorie | Max. 8 192 pagini (256 MB) |
| Tip | Dispozitiv automat de alimentare cu documente reversibil (RADF) |
|---|---|
| Dimensiunea originalului | A3, A4, A5, A6, B4, B5, Letter, Legal 13, Legal 13. | 5, Legal 14, Executive, Tabloid (11" x 17"), Statement, Folio, format utilizator: 105–297 × 148-431 mm (lățime × lungime)
| Greutatea originală | 60–120 g/m? |
| Capacitate | Max. 100 de coli |
| Viteza de schimbare a originalului | Simple față 35 pag./min color, 35 pag./min alb-negru Față-verso 17 pag./min color, 17 pag./min alb-negru |
SFAT: Serviciu de garanție pentru dispozitivul dumneavoastră OKI
! Cablul de conectare USB nu este inclus în pachet !



























