Descrierea produsului ASUS Swift PG38UQ 90LM08M0-B01170 Monitor, ROG, 38", IPS, 4K UHD, 144Hz, 1ms, Black, 2R
| Herní provedení | Ano |
| Způsob použití | Herní |
| Úhlopříčka přesná (") | 38 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,219 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 350 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 251 - 400 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 144 |
| FreeSync | Ano |
| G-Sync | Ano |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 16,7 milionu |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ne |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 861 x 522,2 x 47,8 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ne |
| Spotřeba energie (W) | 50 |
| Třída energetické účinnosti | G |
| Záruka | 2 Roky |
| Displej - typ | Matný |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 9,04 |
| Celkový výkon [W] | 10 |
| Barva | Černá |
| Adaptive-Sync | Ano |
*Tehnologie Trace Free
*GamePlus
*Low Blue Light
*Suport HDCP 2.2
*Game Visual
*Tehnologie VRR (Adaptive-Sync)
*Blur extrem de scăzut în mișcare
*ELMB Sync
*Shadow Boost
*Display Widget, DisplayWidget Center
*Tehnologie PIP (PbP)
Tip ecran: Fast IPS
Iluminare de fundal: WLED
Diagonala [inci]: 38
Rezoluție: 3840 x 2160
Pasul punctului [mm]: 0.219 mm
Frecvența de reîmprospătare [Hz]: 144 Hz
Raport de aspect: 16:9
Suprafața ecranului: Non-Glare
Luminozitate [cd/m2]: 350
Contrast: 1000:1
Timp de răspuns [ms]: 1 ms (GTG)
Unghiuri de vizualizare (Orizontal/Vertical): 178°/ 178°
Număr de culori: 16.7 M
Difuzoare: 5W x 2
Conectori:
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI (v2.1) x 2
*Mufă pentru căști
*Hub USB: 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A
Alimentare: 100-240V, 50/60Hz
Consum [W]: <50 W
Mod Stand By [W]: <0.5 W
Montare pe perete: 100 x 100 mm
Înclinare monitor:
*1/4" Tripod Socket
*Înclinare (+5° ~ -5°)
Culoare: Negru
Dimensiuni (cu suport, LxÎxA mm): 861 x 583.9 x 255.4 mm
Dimensiuni (fără suport, LxÎxA mm): 861 x 522.2 x 47.8 mm
Greutate [kg]: 9.04 Kg/ 10.23 Kg
Garanție: 24 luni.
https://rog.asus.com/monitors/above-34-inches/rog-swift-pg38uq/
ROG Swift PG38UQ
- Monitor de gaming de 38 de inci cu rezoluție 4K UHD (3840 x 2160), frecvență de reîmprospătare de 144Hz și tehnologie Adaptive-Sync pentru o imagine de joc extrem de fluidă
- Tehnologia ASUS Fast IPS permite un timp de răspuns de 1 ms (GTG) pentru o imagine de joc clară cu o frecvență de cadre ridicată.
- Tehnologie cu interval dinamic ridicat (HDR) cu certificare DisplayHDR 600 și un gamut de culori profesional de 98% DCI-P3 asigură un contrast excepțional și performanță de culoare.
- HDMI 2.1 suportă redarea nativă la rezoluție 4K 120 Hz fără subeșantionare cromatică (4:4:4) pe sistemele PlayStation 5 și Xbox Series X.
- Opțiuni extinse de conectivitate inclusiv interfața DisplayPort 1.4 cu tehnologia Display Stream Compression (DSC), HDMI 2.1, hub-uri USB și prize pentru trepied pe partea superioară a monitorului.
- Compatibil cu sistemul NVIDIA G-SYNC și include tehnologiile AMD FreeSync Premium Pro și VESA AdaptiveSync144Hz, care asigură o imagine extrem de fluidă, fără întreruperi și cu latență scăzută.
PRIMUL MONITOR DE JOCURI DE 38 INCHI HDMI 2.1 ÎN LUME
ROG Swift PG38UQ este primul monitor de gaming de 38 de inci cu interfață HDMI 2.1 din lume care oferă imagine în rezoluție 4K UHD și timp de răspuns de 1 ms GTG pentru jocuri super rapide pe ecran mare. Datorită tehnologiei Display Stream Compression (DSC) și Adaptive-Sync, Swift PG38UQ permite prin intermediul interfeței HDMI 2.1 joc extrem de fluid la rezoluție 4K 120 Hz pe cele mai noi console. În plus, gama de culori de 98% DCI-P3 și certificarea DisplayHDR 600 asigură culori fidele.
JOC SUPER RAPID CU HDMI 2.1
HDMI 2.1 permite experiențe de joc uimitoare pe cele mai noi console și oferă jucătorilor o imagine nativă în rezoluție 4K UHD cu o frecvență de reîmprospătare uimitoare de până la 120 Hz fără resampling cromatic.
MARE SUCCES CU JOCURILE DE NOUĂ GENERAȚIE
Pe PC, jocul este și mai bun, cu cele mai noi plăci grafice oferind până la 4K 144 Hz. Tehnologia DSC suportă imaginea la rezoluție 4K UHD printr-o singură conexiune DisplayPort 1.4 prin comprimarea și decomprimarea fiecărui cadru în timp real, fără a pierde din calitatea imaginii.
FRECVENȚĂ DE REÎNNOIRE ULTRARAPIDĂ DE 144 HZ ȘI 1MS GTG
De la shootere rapide din perspectiva primei persoane până la strategii în timp real - joacă cele mai noi jocuri cu cele mai înalte setări grafice la o afișare extrem de fluidă de 144 cadre pe secundă cu un timp de răspuns de 1 ms GTG.
TEHNOLOGIE ADAPTIVE-SYNC PENTRU JOCURI FLUIDE
Certificarea compatibilă cu tehnologiile G-Sync și FreeSync Premium asigură că ROG Swift PG38UQ oferă o imagine extrem de fluidă cu latență scăzută.
GAMĂ DINAMICĂ ÎNALTĂ (HDR) CU CULORI EXCEPȚIONALE
Gama de culori DCI-P3 98% și contrastul excelent de culori asigură că monitorul îndeplinește standardele de certificare DisplayHDR 600. Bucurați-vă de culori fidele împreună cu cel mai strălucitor alb și cele mai întunecate nuanțe de negru.
ASUS DYNAMIC SHADOW BOOST
Această tehnologie luminează automat zonele întunecate ale imaginii, fără a modifica celelalte zone. Facilitează detectarea inamicilor ascunși în zonele întunecate ale hărții și îmbunătățește experiența generală de vizionare.
GAMEPLUS
Scurtătura integrată GamePlus, o funcție exclusivă a companiei ASUS, oferă îmbunătățiri pentru jocuri care te ajută să obții mai mult din joc. Această funcție a fost dezvoltată împreună cu jucători profesioniști, permițându-le să se antreneze și să-și îmbunătățească abilitățile de joc.
SYNC EXTREM DE REDUCERE A NECLARITĂȚII MIȘCĂRII (ELMB)
Datorită sincronizării ELMB, tehnologia de reducere a neclarității mișcării și sincronizarea adaptivă pot fi activate simultan, eliminând efectele de ghosting și tearing și asigurând jocuri extrem de clare cu o frecvență de cadre ridicată.
DISPLAYWIDGET CENTER
Noul software DisplayWidget Center permite utilizatorilor să schimbe cu ușurință funcțiile de setare ale monitorului folosind o interfață intuitivă și un mouse - nu este necesar să acceseze meniul OSD.
CONECTIVITATE ROBUSTĂ
Avertisment:
Descrierea, imaginile și parametrii individuali pot varia în funcție de modelul și configurația aleasă.















