Descrierea produsului ASUS ProArt PA32UCG-K 90LM03H0-B05370 Monitor, 32", IPS, 4K UHD, 120Hz, 5ms, Black, 3R
| Způsob použití | Profesionální grafické |
| Úhlopříčka přesná (") | 32 |
| Rozteč bodů (mm) | 0,1845 |
| Formát obrazu | Širokoúhlý - 16:9 |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Jas (cd/m2) - přesný | 1000 |
| Jas (cd/m2) - rozsah | 501 - 1000 |
| Kontrast (statický) | 1 000:1 |
| Doba odezvy (ms) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 120 |
| FreeSync | Ne |
| FreeSync 2 | Ano |
| G-Sync | Ne |
| Rozlišení (šxv) | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Rozlišení - standard | 4K |
| Pozorovací úhel ver./ hor. | 178/178 |
| Barevná hloubka | 1,07 miliardy |
| VESA standard | Ano |
| Rozměr VESA uchycení | 100 x 100 |
| Konektor DisplayPort | Ano |
| DP počet | 1 |
| Konektor USB | Ano |
| Konektor USB-C | Ano |
| Konektor SCART | Ne |
| Komponentní video | Ne |
| Kompozitní video | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Rozměry (ŠxVxH mm) | 727 x 426 x 93 |
| Hmotnost rozsah (kg) | od 5,1 do 10 kg |
| Montáž na stěnu | ano |
| Repro | Ano |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Ano |
| Výškově nastavitelný stojan | Ano |
| Spotřeba energie (W) | 55 |
| Power Delivery | Ano |
| Třída energetické účinnosti | G |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Hmotnost přesná (kg) | 9,7 |
| Celkový výkon [W] | 6 |
| Výkon Power Delivery (W) | 60 |
| Funkce Daisy Chain | Ano |
| Barva | Černá |
| VESA Certifikace HDR | DisplayHDR 1400 |
*Dolby Vision
*HDR-10
*ProArt Hardware Calibration
*Thunderbolt 3
*VESA DisplayHDR 1400
Tip ecran: IPS
Iluminare de fundal: Mini LED
Diagonala [inchi]: 32
Rezoluție: 3840 x 2160
Pasul pixelilor [mm]: 0.1845 mm
Frecvența de reîmprospătare: 120 Hz
Raport de aspect: 16:9
Suprafața ecranului: Non-Glare
Luminozitate [cd/m2]: 1000, (HDR, Peak): 1,600
Contrast: 1000:1
Timp de răspuns [ms]: 5 ms (GTG)
Unghiuri de vizualizare (Orizontal/Vertical): 178°/ 178°
Număr de culori: 1073.7 M (10 bit)
Conectori:
*Thunderbolt 3 x 2 (Daisy Chain)
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI(v2.1) x 1
*HDMI(v2.0) x 2
*Hub USB (3 porturi USB 3.1)
*Jack pentru căști
*USB-C Power Delivery: 60 W
Alimentare: 100-240V, 50/60Hz
Consum [W]: <55 W
Mod Stand By [W]: <0.5 W
Montare pe perete: 100 x 100 mm
Înclinare monitor:
*Înclinabil (+23° ~ -5°)
*Pivot (+90° ~ -90°)
*Reglare înălțime: 0~130 mm
Culoare: negru
Dimensiuni (cu suport, LxÎxA mm): 727 x (470~600) x 240 mm
Dimensiuni (fără suport, LxÎxA mm): 727 x 426 x 93 mm
Greutate [kg]: 9.7 Kg/ 14.64 Kg
Garanție: 36 luni.
https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PA32UCG-K/
ProArt Display PA32UCG-K
ASUS ProArt Display PA32UCG-K - 32 inci, 4K HDR, 1600 niți, 1152 zone de iluminare de fundal Mini LED, 120Hz VRR, FreeSync2 HDR, Dolby Vision, HDR-10, HLG, Delta E < 1, DCI-P3, Calibrare Hardware ProArt, Thunderbolt™ 3, HDMI(v2.1), VESA DisplayHDR 1400, X-rite i1 Display Pro inclus
- Miniatură de 32 de inci cu iluminare de fundal LED cu 1.152 de zone de estompare locală, care oferă o luminozitate de vârf de 1600 niți și o luminozitate constantă de 1000 niți pe întregul ecran.
- Suport pentru mai multe formate HDR (Dolby Vision, HDR-10, HLG) oferă o experiență realistă și flexibilitate
- Frecvență de reîmprospătare variabilă (VRR) de 48~120 Hz cu tehnologia FreeSync Premium Pro pentru dezvoltatorii de jocuri
- Culori reale pe 10 biți cu tehnologia Quantum-dot oferă DCI-P3, Rec. 2020, Adobe RGB și sRGB pentru o fidelitate excepțională a culorilor
- Performanță de culoare de top mondial Delta E < 1 și tehnologia ASUS ProArt Hardware Calibration pentru optimizarea acurateței culorilor, uniformitate și rescrierea profilului de culoare
- Conectivitate bogată include dual Thunderbolt™ 3, DisplayPort, port HDMI(v2.1) și un hub USB integrat
- X-rite i1 Display Pro în pachet
Primul monitor din lume cu HDR 1600 nits și 120 Hz*
Este timpul să încercați ASUS ProArt Display PA32UCG-K - primul ecran din lume cu HDR 1600 și o frecvență de reîmprospătare variabilă de până la 120 Hz. Iluminarea sa de fundal mini-LED oferă o luminozitate maximă de 1600 niți și o luminozitate constantă de 1000 niți, cu o diferență de culoare de vârf Delta E < 1. În plus, calibrarea hardware confortabilă, noua interfață HDMI(v2.1) și Thunderbolt™ 3 cu opțiuni bogate de conectivitate permit o muncă creativă fără probleme și eficientă, ceea ce este ideal pentru creatorii de conținut.
Efecte vizuale impecabil lucrate
Tehnologia de iluminare de fundal Mini-LED utilizează LED-uri mai mici, care oferă de până la trei ori mai multe LED-uri în comparație cu un panou obișnuit de dimensiuni similare. LED-urile mini dens amplasate permit creșterea granularității și a luminozității. Controlul individual al iluminării de fundal în uimitoarele 1152 de zone asigură, de asemenea, o luminozitate mai mare și culori întunecate saturate, oferind un contrast de neegalat și o reproducere precisă a conținutului HDR.
Negru mai întunecat, alb mai strălucitor
Ca afișaj G-SYNC Ultimate, Swift PG32UQX este echipat cu cele mai recente procesoare NVIDIA® G-SYNC®, care oferă cele mai bune experiențe de joc, inclusiv HDR realist, contrast uimitor, culori cinematografice și latență foarte scăzută.
Transformați experiențele de vizionare
Tehnologia Quantum Dot oferă 98 % DCI-P3, 99,5 % Adobe RGB, 100 % sRGB, 100 % Rec. 709 și Rec. 2020 de spații de culoare pentru editare video și post-producție. Panoul său IPS real de 10 biți, cu o luminozitate maximă de 1600 niți și tehnologie Quantum Dot, oferă creatorilor de conținut un spectru larg de culori cu care se pot juca.
Ideal pentru dezvoltatorii de jocuri și editorii video
Monitorul PA32UCG-K oferă o frecvență de reîmprospătare variabilă (VRR) de până la 120 Hz cu tehnologia FreeSync Premium Pro, care permite dezvoltatorilor de jocuri să creeze jocuri cu redare rapidă și să efectueze controlul calității pe un singur ecran. Mulțumită interfeței HDMI(v2.1) cu suport pentru 4K 120 Hz este ideal și pentru editorii video, permițându-le să lucreze cu imagini de înaltă calitate și detaliate la o frecvență de cadre super fluidă, oferind o experiență de vizionare confortabilă.















