Descrierea produsului ASUS ExpertBook BM1 BM1403CDA BM1403CDA-S60261XA Laptop, R5-7535U, 14", FHD, 16GB, 512GB SSD, AMD int, W11P EDU, Gray, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 5 |
| Generace CPU | AMD řady 7000 |
| Přesný model | R5-7535U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,9 |
| Počet jader | 6 |
| Model určen pro školy | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 1.4 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | BM1403CDA |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - počet volných slotů | 1 |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | AMD Radeon 660M Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 2 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro Education |
| Materiál notebooku | Plast |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,4 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 214,4 |
| Šířka (mm) | 324,5 |
| Hloubka (mm) | 19,7 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N1024120031 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,55 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 50 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
ASUS ExpertBook BM1 (BM1403)
* standard militar MIL-STD 810H
* tastă Copilot
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: AMD Ryzen 5 7535U (6 nuclee, 12 fire, 2,9/4,55 GHz, 16 MB cache)
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2x slot DDR5 SO-DIMM (2/1)
Dimensiune maximă: 64GB
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x M.2 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de cip: nu
Ecran: 14" FHD (1920x1080) 16:9, antireflex, LED, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată AMD Radeon 660M
Audio: sunet de la marca Dirac, difuzor integrat, microfon integrat
Cameră web: da
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de amprente: da
Rețea: GbE
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
* 2x USB 3.2 Gen 2 tip C suport DP/PD
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x conector audio combinat de 3,5 mm
* 1x RJ45 Gigabit Ethernet
* 1x slot de securitate Kensington
Baterie: 50Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 65W AC, USB-C
Managementul securității: protecția și securizarea HDD cu parolă de utilizator, protecția cu parolă de utilizator la pornirea BIOS, Trusted Platform Module (TPM) 2.0, parola utilizatorului pentru configurarea BIOS-ului, Suport Absolute Persistence 2.0 (Computrace), senzor de amprentă integrat cu touchpad, Kensington Nano Security Slot™, Microsoft Pluton Security Processor
Culoare: gri (Gentle Grey)
Material: plastic
Dimensiuni: 324,5x214,4x19,7mm
Greutate: aprox. 1,4kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-work/expertbook/asus-expertbook-bm1-bm1403/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele asociate.
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro
* standard militar MIL-STD 810H
* tastă Copilot
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: AMD Ryzen 5 7535U (6 nuclee, 12 fire, 2,9/4,55 GHz, 16 MB cache)
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2x slot DDR5 SO-DIMM (2/1)
Dimensiune maximă: 64GB
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x M.2 SSD
Unitate optică: nu
Cititor de carduri de cip: nu
Ecran: 14" FHD (1920x1080) 16:9, antireflex, LED, 300 niți, 45% NTSC
Placă grafică: Integrată AMD Radeon 660M
Audio: sunet de la marca Dirac, difuzor integrat, microfon integrat
Cameră web: da
Dispozitiv de indicare: Touchpad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cititor de amprente: da
Rețea: GbE
Comunicare wireless: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 1 tip A
* 2x USB 3.2 Gen 2 tip C suport DP/PD
Alte porturi:
* 1x HDMI 1.4
* 1x conector audio combinat de 3,5 mm
* 1x RJ45 Gigabit Ethernet
* 1x slot de securitate Kensington
Baterie: 50Wh, 3S1P, 3 celule Li-ion
Alimentare: 65W AC, USB-C
Managementul securității: protecția și securizarea HDD cu parolă de utilizator, protecția cu parolă de utilizator la pornirea BIOS, Trusted Platform Module (TPM) 2.0, parola utilizatorului pentru configurarea BIOS-ului, Suport Absolute Persistence 2.0 (Computrace), senzor de amprentă integrat cu touchpad, Kensington Nano Security Slot™, Microsoft Pluton Security Processor
Culoare: gri (Gentle Grey)
Material: plastic
Dimensiuni: 324,5x214,4x19,7mm
Greutate: aprox. 1,4kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-work/expertbook/asus-expertbook-bm1-bm1403/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele asociate.
Totul despre procesoarele AMD aici: https://amd.atcomp.ro















