Descrierea produsului ASUS ExpertBook B5 B5404CMA B5404CMA-Q50799 Laptop, U5-125H, 14,0", WUXGA, 16GB, 512GB, Arc Xe, bez OS, Black, 3R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core Ultra 5 |
| Generace CPU | Intel Ultra 1. generace |
| Přesný model | u5-125H |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,2 |
| Počet jader | 14 |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | B5404CMA |
| Typ notebooku | Pracovní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (1x 16GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - počet volných slotů | 1 |
| Paměť - rychlost | 5200 |
| Provoz s více disky (počet) | 1 |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Arc/Intel Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Podpora Windows Hello | Ano |
| Čtečka čipových karet | Ano |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | bez operačního systému |
| Materiál notebooku | Hliník |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,46 |
| Hmotnost | Velmi lehký od 1,01 do 1,5 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 3R |
| Ethernet | 1 Gbs |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 22,68 |
| Šířka (mm) | 31,37 |
| Hloubka (mm) | 1,9 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N924040445 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | Neuvedeno |
ASUS ExpertBook B5 (B5404CMA-Q50799)
* standard militar MIL-STD 810H
Sistem de operare: Fără sistem de operare
Procesor: Intel® Core™ Ultra 5 125H (1.2 GHz, până la 4.5 GHz, 14 nuclee, 18MB cache) + Intel® AI Boost NPU
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2/1
Memorie totală: 16GB DDR5
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x
Unitate optică: Nu
Cititor de carduri de memorie: Nu
Ecran: 14.0" WUXGA (1920 x 1200), 16:10, LED, 300 niți, antireflex, 60Hz, 45% NTSC, unghiuri largi de vizualizare
Placă grafică: Intel® Graphics (integrată)
Audio: Dolby Atmos, microfon încorporat
Cameră web: Cameră FHD (1080p) cu IR pentru Windows Hello + capac
Dispozitiv de indicare: Touchpad cu cititor de amprente integrat
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Cititor de amprente: Da
Rețea: 1x RJ45 Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth® 5.3
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
* 2x Thunderbolt™ 4 (USB4, suport pentru afișaj și alimentare)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1 TMDS
* 1x 3.Jack audio combo de 5mm
* 1x RJ45
* 1x cititor de carduri cu cip
Baterie: 63WHrs, baterie Li-ion cu 3 celule
Alimentare: TYPE-C, adaptor AC de 65W (20V DC, 3.25A; intrare 100-240V AC 50/60Hz)
Administrarea securității:
* Cititor de amprente în butonul de pornire
* Kensington Nano Security Slot™
* Parole pentru pornirea și configurarea BIOS-ului
* Protecția parolei HDD
* TPM 2.0
* Suport Absolute (Computrace)
Culoare: Star Black
Material: Aluminiu + aliaj MgAl
Dimensiuni: 31.37 x 22.68 x 1.89 ~ 1.90 cm
Greutate: 1.46 kg
Garanție: 3 ani On-Site (Next Business Day)
Garanție premium ASUS Pick-up and Return de doi ani pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/laptops/for-work/expertbook/expertbook-b5-b5404/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.
* standard militar MIL-STD 810H
Sistem de operare: Fără sistem de operare
Procesor: Intel® Core™ Ultra 5 125H (1.2 GHz, până la 4.5 GHz, 14 nuclee, 18MB cache) + Intel® AI Boost NPU
Memorie: 16GB DDR5 SO-DIMM
Număr de sloturi (total/libere): 2/1
Memorie totală: 16GB DDR5
Hard disk: 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Sloturi de extindere pentru hard disk: 1x
Unitate optică: Nu
Cititor de carduri de memorie: Nu
Ecran: 14.0" WUXGA (1920 x 1200), 16:10, LED, 300 niți, antireflex, 60Hz, 45% NTSC, unghiuri largi de vizualizare
Placă grafică: Intel® Graphics (integrată)
Audio: Dolby Atmos, microfon încorporat
Cameră web: Cameră FHD (1080p) cu IR pentru Windows Hello + capac
Dispozitiv de indicare: Touchpad cu cititor de amprente integrat
Tastatură iluminată: Da
Tastatură numerică: Nu
Cititor de amprente: Da
Rețea: 1x RJ45 Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth® 5.3
Porturi USB:
* 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
* 2x Thunderbolt™ 4 (USB4, suport pentru afișaj și alimentare)
Alte porturi:
* 1x HDMI 2.1 TMDS
* 1x 3.Jack audio combo de 5mm
* 1x RJ45
* 1x cititor de carduri cu cip
Baterie: 63WHrs, baterie Li-ion cu 3 celule
Alimentare: TYPE-C, adaptor AC de 65W (20V DC, 3.25A; intrare 100-240V AC 50/60Hz)
Administrarea securității:
* Cititor de amprente în butonul de pornire
* Kensington Nano Security Slot™
* Parole pentru pornirea și configurarea BIOS-ului
* Protecția parolei HDD
* TPM 2.0
* Suport Absolute (Computrace)
Culoare: Star Black
Material: Aluminiu + aliaj MgAl
Dimensiuni: 31.37 x 22.68 x 1.89 ~ 1.90 cm
Greutate: 1.46 kg
Garanție: 3 ani On-Site (Next Business Day)
Garanție premium ASUS Pick-up and Return de doi ani pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Site-ul producătorului: https://www.asus.com/cz/laptops/for-work/expertbook/expertbook-b5-b5404/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.















