Descrierea produsului ASUS ExpertBook B3 Flip B3402FBA B3402FBA-EC0419XA Laptop, i3-1215U, 14", FHD, T, 8GB, 256GB SSD, UHD, W11P EDU, Black, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i3 |
| Generace CPU | Intel 12. generace |
| Přesný model | i3-1215U |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 1,2 |
| Počet jader | 6 |
| Model určen pro školy | Ano |
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Kapacita přesná (GB) | 256GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.0 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | B3402FBA |
| Typ notebooku | Notebook pro školství |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 14 |
| Displej - velikost | 14" - 14,9" |
| Displej - typ | Lesklý |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 8 |
| Typ paměti | DDR4 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť Intel Optane | Ne |
| Paměť - počet slotů celkem | 1 |
| Paměť - počet volných slotů | 1 |
| Disk - typ | SSD |
| Podpora RAID | Ne |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ano |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 1 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 1 ks |
| USB 2.0 | Ano |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ano |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Pro Education |
| Materiál notebooku | Hliník a plast |
| Barva | Černá |
| Hmotnost přesná (kg) | 1,61 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 19,5 |
| Šířka (mm) | 329 |
| Hloubka (mm) | 223,9 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | N922090173 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,4 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 250 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 50 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Otáčecí klávesnice |
| Numerická část | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
Model destinat elevilor, profesorilor și școlilor.
Model: ASUS ExpertBook B3 Flip (B3402, 12th Gen Intel)
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i3-1215U Processor 1.2 GHz (10M Cache, până la 4.4 GHz, 6 nuclee)
Memorie: 8G DDR4 integrată pe placă
Număr de sloturi (total / libere): 1/1
Hard disk: 256GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
Sloturi libere pentru hard disk: nu
Unitate optică: nu
Ecran: 14" FHD (1920 x 1080) 16:9 lucios tactil
Stylus: nu
Placă grafică: Intel UHD Graphics
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cameră web: cameră HD 720p cu obturator de siguranță
Cititor de amprente: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.3 Placă de rețea wireless
USB:
*1x USB 2.0 Tip-A
*1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
*2x Thunderbolt 4, compatibil cu USB4, suportă afișare / livrare de energie
Alte conectori:
*1x HDMI 2.0b
*1x 3.5mm Combo Audio Jack
*1x RJ45 Gigabit Ethernet
Cititor de carduri de memorie: nu
Baterie: 50 Wh, 3 celule Li-ion
Alimentare: TYPE-C, adaptor AC 65W
Șasiu: aluminiu și plastic
Culoare: Star Black
Dimensiuni: 32.90 x 22.39 x 1.92 ~ 1.95 cm
Greutate: 1,61 kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis/
Pagini ale producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-work/expertbook/expertbook-b3-flip-b3402-12th-gen-intel/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.
Model: ASUS ExpertBook B3 Flip (B3402, 12th Gen Intel)
Sistem de operare: Windows 11 Pro Education
(Modelele cu sistem de operare Windows EDU pot fi utilizate legal doar de instituții educaționale, cadre didactice și alte entități care îndeplinesc condițiile de licențiere ale companiei Microsoft!) https://www.microsoft.com/cs-cz/education/jak-nakoupit/licencovani
Procesor: Intel Core i3-1215U Processor 1.2 GHz (10M Cache, până la 4.4 GHz, 6 nuclee)
Memorie: 8G DDR4 integrată pe placă
Număr de sloturi (total / libere): 1/1
Hard disk: 256GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
Sloturi libere pentru hard disk: nu
Unitate optică: nu
Ecran: 14" FHD (1920 x 1080) 16:9 lucios tactil
Stylus: nu
Placă grafică: Intel UHD Graphics
Dispozitiv de indicare: TouchPad
Tastatură iluminată: da
Tastatură numerică: nu
Cameră web: cameră HD 720p cu obturator de siguranță
Cititor de amprente: da
Rețea: Gigabit Ethernet
Comunicare wireless: Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.3 Placă de rețea wireless
USB:
*1x USB 2.0 Tip-A
*1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
*2x Thunderbolt 4, compatibil cu USB4, suportă afișare / livrare de energie
Alte conectori:
*1x HDMI 2.0b
*1x 3.5mm Combo Audio Jack
*1x RJ45 Gigabit Ethernet
Cititor de carduri de memorie: nu
Baterie: 50 Wh, 3 celule Li-ion
Alimentare: TYPE-C, adaptor AC 65W
Șasiu: aluminiu și plastic
Culoare: Star Black
Dimensiuni: 32.90 x 22.39 x 1.92 ~ 1.95 cm
Greutate: 1,61 kg
Garanție: 2 ani
Garanție premium de doi ani ASUS Pick-up and Return pentru persoane juridice și fizice GRATUIT.
Detalii găsiți aici: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis/
Pagini ale producătorului: https://www.asus.com/laptops/for-work/expertbook/expertbook-b3-flip-b3402-12th-gen-intel/
Ofertele de extensii compatibile cu garanția standard pot fi găsite în produsele conexe.















