(Lu - Vi: 8:00 - 17:00)info@cdrmarket.ro
Lipire

Canon imageRUNNER C3026 MFP 7220C006 imprimantă laser de format mare + BB1 + toner + inst.

Descrierea produsului Canon imageRUNNER C3026 MFP 7220C006 imprimantă laser de format mare + BB1 + toner + inst.

Imprimare automată față-verso (Duplex)Da
Număr standard de buncăre de intrare3
Numărul maxim de rezervoare de intrare5
Alimentator automat de documenteDa
FaxOpțional
Format maxim de imprimare/mediaSRA3 (450×320mm)
Interfața imprimanteiUSB+LAN+WIFI
Viteza maximă de imprimare (A4 pe minut)26
Rezoluția reală a imprimantei (în DPI)4800x2400
Tip scannerPlat
Rezoluția reală a scanerului (în DPI)600
MultifuncțieDa
Tehnologie de imprimareLED
Culoarea imprimăriiColorată
Memorie internă3 GB
Sistem de umplereUmpluturi separate

CANON imageFORCE C3026 MFP + BB1 (suport cu tăvi pentru hârtie) + tonere + instalare
imageFORCE C3026 este un echipament multifuncțional color de bază pentru formatul A3, destinat grupurilor de lucru mai mici, birourilor de dimensiuni medii care necesită imprimare și scanare fiabile și de calitate
Echipament multifuncțional color de bază de top pentru formatul A3, destinat asigurării nevoilor de bază ale biroului.

Funcții pentru imprimare și scanare de zi cu zi, care utilizează tehnologia imageFORCE, asigurând că munca nu se oprește niciodată.
Instalați aplicații care îmbunătățesc capacitățile dispozitivelor imageFORCE, inclusiv imprimarea securizată, automatizarea fluxurilor de lucru și integrarea mobilă.
Modelul imageFORCE C3026 este fabricat din materiale reciclate, cu peste 30% conținut de plastic reciclat și 5% conținut de oțel reciclat. Este compact, ușor și construit pe un cadru sudat solid, care îi conferă o rezistență excepțională. Datorită consumului redus de energie, este o alegere excelentă pentru utilizatorii care doresc să își atingă obiectivele de sustenabilitate.

Avantaje principale:
* productivitate mai mare - lucrați mai rapid datorită pornirii ușoare și fiabilității ridicate, care va ajuta echipele să mențină compania în mișcare - compatibilitatea cu uniFLOW Online asigură conectarea fără probleme la fluxurile de lucru
* operare simplă - simplă, intuitiv și silențios - datorită pașilor clari de pe ecran, datorită controlului ușor și previzualizării inteligente, care afișează imprimarea exact așa, cum va arăta, puteți face mai multe și nimic nu vă va surprinde
* interfață prietenoasă pentru utilizator - interfață intuitivă pentru o utilizare fără probleme și cu încredere - coduri QR, care îi vor ajuta pe utilizatori să găsească secțiunile relevante din ghidul online de depanare
* securitate fiabilă și proactivă - protejați fiecare document cu o protecție versatilă, setări de securitate bazate pe inteligență artificială și verificare robustă - datele dvs. vor rămâne criptate, dispozitivele dvs. vor rămâne protejate, iar echipele dvs. vor rămâne încrezătoare și productive
* îndeplinirea obiectivelor de sustenabilitate - datorită consumului mai redus de energie, componentelor cu durată lungă de viață și materialelor reciclate, fiecare imprimare este o alegere mai inteligentă pentru compania dumneavoastră – și cu un impact mai mic asupra planetei

SPECIFICAȚIILE IMPRIMANTEI:
Tip dispozitiv: dispozitiv multifuncțional color pentru format A3/SRA3
Funcții disponibile: imprimare, copiere, scanare, trimitere stocare și, opțional, faxare
Tehnologie de imprimare: expunere OLED
Rezoluție de imprimare [DPI]: 4800 x 2400

Capacitatea tăvii de hârtie (A4, 80 g/m2):
* standard: 1.200 coli
- 100 coli: 1× tavă multifuncțională
- 550 coli: 2× tavă standard
* maxim: 2.300 coli (cu unitatea de alimentare cu hârtie BB1 (Cassette Feeding Unit-BB1))

Capacitate de ieșire a hârtiei (A4, 80 g/m2):
* standard: 250 de coli
* maxim: 645 de coli (cu finisorul intern N1 (Inner Finisher-N1) și tava pentru copii T2 (Copy Tray-T2))

Opțiuni de finisare:
* sortare, grupare, derulare, coasere, broșare cu capse perforare, capsare fără capse (ECO), broșare la cerere (opțiunile de finisare finală variază în funcție de dispozitivele conectate)

Tipuri de suporturi acceptate:
* tava multifuncțională: hârtie subțire, hârtie curată, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie rezistentă, hârtie stratificată (257 până la 300 g/m2 necesită kitul de reglare a suportului A1 (Media Adjustment Kit-A1)) hârtie de calc hârtie lipită, folii transparente etichete, hârtie perforată, antet de scrisoare, plic
* tava superioară: hârtie subțire, hârtie curată, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie rezistentă, hârtie lipită, hârtie translucidă hârtie perforată, hârtie cu antet și plic (este necesar accesoriul pentru alimentatorul de plicuri B (standard), cu excepția ISO-C5)
* tava inferioară: hârtie subțire, hârtie curată, hârtie reciclată, hârtie colorată, hârtie rezistentă, hârtie lipită, hârtie translucidă hârtie perforată, hârtie cu antet și plic (este necesar accesoriul pentru alimentatorul de plicuri A (standard))

Dimensiuni de suporturi acceptate:
* tava multifuncțională:
- dimensiune standard: SRA3, A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
- dimensiune utilizator: 98,4 × 139,7 mm până la 320,0 × 457,2 mm
- mărime universală: 100,0 × 148,0 mm până la 304,8 × 457,2 mm
- plicuri: nr. 10 (Nr.10), Monarch, DL, ISO-C5
- dimensiune personalizată a plicurilor: 98,0 × 98,0 mm până la 320,0 × 457,2 mm
* tava superioară:
- dimensiune standard: A4, A5, A5R, A6R, B5
- dimensiune personalizată: 105,0 × 148,0 mm până la 297,0 × 215,9 mm
- plicuri: ISO-C5
* tava inferioară:
- dimensiune standard: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
- dimensiune personalizată: 105,0 × 148,0 mm până la 304,8 × 457,2 mm
- plicuri (necesită accesoriul standard pentru plicuri A): COM10 (nr. 10), Monarch, DL

Gramaje suporturilor acceptate:
* tavă multifuncțională: 52 până la 300 g/m2 (doar 60 până la 300 g/m2 cu suport pentru kitul de ajustare a presiunii suportului A1 Media Adjustment Kit-A1; kitul de ajustare a presiunii suportului A1 (Media Adjustment Kit-A1) este necesar la utilizarea suporturilor cu suprafață tratată (257–300 g/m2))
* tavă superioară/inferioară: 52 până la 256 g/m2; față-verso: 52 până la 220 g/m2

TIPĂRIRE:
* viteză de tipărire:
- simplex: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
- față-verso:: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
* rezoluție de imprimare: până la 4800 × 2400 dpi
* timp de încălzire: aprox. 4,0 secunde în modul de pornire rapidă, 10 secunde din modul de repaus
* limbaje de descriere a paginii (PDL): standard: UFR II, PCL6/PCL5; opțional: Adobe PostScript 3TM
* imprimare standard din sistemul de operare: Android, Windows 10/11, Chrome OS, macOS (versiunea 11.2.2 sau mai nou), iOS (versiunea 15.2 sau o versiune mai nouă), iPadOS
* imprimare de pe dispozitive mobile și din cloud: AirPrint, Mopria, IPP Everywhere, Canon PRINT, uniFLOW Online și Universal Print
Este disponibilă o gamă variată de aplicații și soluții pe platforma MEAP, care asigură imprimarea de pe dispozitive mobile sau de pe dispozitive conectate la internet și din servicii cloud, în funcție de cerințele dumneavoastră.
* funcții de imprimare: imprimare securizată, filigran de securitate, antet/subsol, aspect pagină, imprimare față-verso, dimensiuni/orientări mixte ale hârtiei, consum redus de toner, imprimare postere, reținere forțată a imprimării, data imprimării, imprimare programată, imprimare prin imprimantă virtuală
* sisteme de operare:
- UFR II: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (versiunea 11.7 sau o versiune ulterioară)
- PCL: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025
- PS: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (versiunea 11.7 sau mai nou)
- PPD: Windows 10 / 11, macOS (11.7 sau mai nou)

COPIERE:
* viteză de copiere:
- simplex: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
- față-verso:: până la 26 pag./min (A4), până la 15 pag./min (A3), până la 15 pag./min (A4R)
* timpul de imprimare a primei copii: aprox. 7,0/8,7 secunde și mai puțin
* rezoluția de copiere: până la 600 × 600 dpi
* copii multiple: până la 999 de copii
* mărire - mărire variabilă: 25 până la 400 % (în pași de 1 %)
* alte funcții de copiere: rapoarte presetate de micșorare/mărire în funcție de suprafață, copiere față-verso, setarea densității, selectarea tipului originalului, mod întrerupere, carte pe două pagini, original față-verso, sortare, versiuni, N pe 1, originale de dimensiuni diferite, claritate, ștergerea cadrului, cotor, copierea actelor de identitate, omiterea paginilor goale, original de dimensiune liberă, copie de rezervă, copie de probă, eliminarea culorilor

SCANARE:
* rezoluția de scanare: 600 × 600 dpi
* tip: standard - scaner color, alimentator automat de documente duplex cu o singură trecere DADF (față-verso la față-verso - automat) - detectarea alimentării multiple a foilor este acceptată ca echipament opțional
* viteza de scanare:
- scanare simplex: 80/80 (300 × 300 dpi, trimitere)
- scanare duplex: 120/120 (300 × 300 dpi, copiere)
* capacitatea de hârtie a alimentatorului de documente (80 g/m2): până la 100 de coli
* originale/gramaj acceptate: gramajul suporturilor pentru alimentatorul de documente
- scanare simplex: 38 până la 128 g/m2 (alb-negru/color)
- scanare duplex: 50 până la 128 g/m2 (alb-negru/color)
* metodă de scanare: scanare de tip Push, scanare de tip Pull, scanare în rețea, scanare pe suport de memorie (dispozitiv de memorie USB), scanare către dispozitive mobile, scanare către servicii cloud (uniFLOW Online)
* dimensiuni media acceptate:
- dimensiunea sticlei de scanare: până la 297,0 × 431,8 mm
- dimensiunea suporturilor pentru alimentatorul de documente: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R, B6, B6R
- dimensiune personalizată: 48,0 × 85,0 mm până la 304,8 × 431,8 mm
* scanare controlată de pe PC:
- Color Network ScanGear2 pentru interfețele TWAIN și WIA
- sisteme de operare acceptate: Windows 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025

FAX:
* max. număr de linii conectate: 1
* rezoluție (dpi): 400 × 400 (ultrafină), 200 × 400 (foarte fină), 200 × 200 (fină), 200 × 100 (normală)
* viteză modem: Super G3: 33,6 kb/s, G3: 14,4 kb/s
* metodă de compresie: MH, MR, MMR, JBIG
* memorie fax: până la 30 000 de pagini (2000 de lucrări)
* apelare rapidă: mys. 200
* presetări de grup/destinatari: max. 199 de prefixe
* apelare secvențială: max. 256 de adrese
* copiere de rezervă a memoriei: da
* dimensiune pentru trimitere/recepție:
- trimitere: A3, A4, A4R, A5*1, A5R*1, A6R*1, B4, B5*2, B5R*1 (*1 se trimite ca A4, *2 se trimite ca format scurt B4)
- recepție: A3, A4, A4R, A5, A5R, B4, B5, B5R
* funcții fax: numele expeditorului (TTI), trimitere directă, trimitere întârziată, previzualizare, notificare de finalizare a lucrării, raport de transmisie, întreruperea transmisiei, transmisie secvențială, trimitere către parolă/subadresă, către căsuța poștală confidențială

FUNCȚIA SEND:
* destinație: standard - E-mail / FAX prin internet (SMTP), SMB, FTP, SFTP, FTPS, WebDAV; opțional - Super G3 FAX
* agendă/apelare rapidă: LDAP (2 000) / locală (1 600) / apelare rapidă (200)
* protocol de comunicație: fișier - FTP (TCP/IP), SFTP (TCP/IP), FTPS (TCP/IP), SMB 3.1.1 (TCP/IP), WebDAV; e-mail/iFax - SMTP (trimitere), POP3 (recepție)
* format fișiere: standard: TIFF (MMR), JPEG - numai simplex, PDF (compact, cu posibilitate de căutare, PDF/A-1a, A-1b, PDF/A-2a, PDF/A-2b, PDF/A-2u, PDF/A-3a, PDF/A-3b, PDF/A-3u, vectorizare și netezire, criptat), XPS (compact, cu posibilitate de căutare), PDF/XPS (semnătură dispozitiv, semnătură utilizator), Office Open XML (PowerPoint, Word); opțional - PDF (vectorizare și netezire), PDF/XPS (semnătură utilizator)
* funcții universale pentru trimitere (SEND): selectarea tipului originalului, original față-verso, carte pe două pagini, originale de dimensiuni diferite, setarea densității, claritate, ștergerea cadrului, construire lucrare, trimitere întârziată, previzualizare, notificare privind executarea lucrării, nume fișier, subiect/mesaj, răspuns, prioritate e-mail, raport de transmitere, orientarea conținutului originalului, omiterea paginilor goale ale originalelor, eliminarea culorilor

OPȚIUNI DE CONECTARE și SW:
Interfețe:
* interfață Ethernet/LAN (1000 Base-T/ 100-Base TX/ 10-Base-T) - interfață de rețea pentru conectarea prin cablu a imprimantei la rețeaua locală de calculatoare (conector RJ-45)
* WiFi wireless 802.11b/g/n - interfață pentru conectare wireless la rețeaua Wi‑Fi de acasă sau de la birou și imprimare de pe dispozitive mobile
* USB (pentru conectare directă la computer sau pentru conectarea dispozitivelor externe)
- standard: 2× USB 2.0 (gazdă), 1× USB 2.0 (dispozitiv)
- opțional: interfață pentru controlul copierii

ALTE FUNCȚII:
* volum lunar de imprimare recomandat: 2500 până la 8000 de pagini pe lună (RMPV)
* procesor: procesor dual-core cu frecvența de 1,6 GHz
* memorie: imprimantă - RAM 3,0 GB
* stocare standard: 64 GB eMMC (stocare opțională: 256 GB SDD)
* panou de control: panou tactil color TFT LCD WVGA cu diagonală de 17,8 cm, cu tehnologie tactilă capacitivă (poziționabil mecanic)

PARAMETRI FIZICI:
Dimensiuni (l×a×î) [mm]: 565 mm × 712 mm × 862 mm
* spațiu pentru instalare (l×a):
- de bază: 978 × 1 141 mm (cu ușa din dreapta deschisă, tava multifuncțională extinsă și sertarul pentru hârtie deschis)
- configurație completă: 1 285 × 1 141 mm (cu sertarul finisorului intern extins la maximum + tava pentru copii T2 (Copy Tray-T2) extinsă la maximum + sertarul pentru hârtie deschis)
Greutate [kg]: aprox. 78
Mediu de funcționare:
* temperatură: 10 până la 30 °C
* umiditate: 20 până la 80 % UR (fără condensare)
* imprimanta este fabricată cu peste 30% conținut de plastic reciclat și 5% conținut de oțel reciclat
* standarde: certificat Blue Angel

ALIMENTARE:
* sursă de alimentare: 220 până la 240 V, 50/60 Hz, 4 A
* consum de energie: max. cca 1500 W, copiere (scanare continuă cu alimentator automat de documente duplex): cca 547 W, mod de așteptare: cca 95 W, mod repaus: cca 0,8 W
* consum tipic de energie electrică (TEC): 0,27 kWh
- informații detaliate privind directiva Erp Lot6/26 pot fi găsite la: https://www.canon-europe.com/for_work/lot26/
Nivel de zgomot [dB]:
* presiune acustică: în timpul funcționării - 46 dB/ 47 dB pe o singură față, 50 dB față-verso; mod de așteptare: silențios
* nivel de putere acustică: în timpul funcționării (pe o singură față) - 60 dB, Kv 3 dB
* mod de așteptare: silențios (nivelul presiunii acustice în fiecare poziție a persoanei aflate în apropiere se situează sub nivelul criteriului absolut pentru zgomotul de fond specificat de standardul ISO 7779)

Software și administrarea imprimantei:
* monitorizare și raportare: uniFLOW Online
* instrumente de administrare la distanță: consola iW Enterprise Management Console, serviciu de distribuție și administrare la distanță, serviciu de monitorizare
* software de scanare: Color Network ScanGear 2
* instrumente de optimizare: instrumentul de configurare Canon Driver Configuration Tool
* platformă: platforma MEAP (Multifunctional Embedded Application Platform)

Specificații de securitate: administrarea autentificării și a accesului, securitatea rețelei, a documentelor și a dispozitivului, administrarea dispozitivului și audituri, pentru detalii consultați paginile producătorului
Surse opționale de hârtie și dispozitive opționale de ieșire: consultați paginile producătorului (https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/colour/imageforce-c3026/specifications/)

Surse opționale de hârtie și dispozitive opționale de ieșire: consultați paginile producătorului (https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/colour/imageforce-c3026/specifications/)

Accesorii hardware:
* cititor de carduri: kit de conectare pentru modulul integrat al cititorului de carduri B4 (IC Card Reader Attachment-B4)
* alte tipuri de imprimare: capac plat Y3 (Platen Cover-Y3), kit de detectare a alimentării duble pentru alimentatorul de documente A1 (Document Feeder Double Feeding Detection Kit-A1), kit opțional de montare pentru cititor A2 (Option Attachment kit for Reader-A2), kit de ajustare a suporturilor media A1 (Media Adjustment Kit-A1), tavă auxiliară B1 (Utility Tray-B1)

Suplimente de sistem și drivere opționale:
* accesorii de imprimare: kit imprimantă PS CS1 (PS Printer Kit-CS1), set de fonturi internaționale PCL A1 (PCL International Font Set-A1)
* suplimente pentru trimitere: kit universal pentru trimitere, vectorizare și netezire PDF A1 (Universal Send Trace & Smooth PDF Kit-A1), kit de semnătură digitală a utilizatorului pentru trimitere universală C1 (Universal Send Digital User Signature Kit-C1)
* imprimare coduri de bare: kit pentru imprimarea codurilor de bare D1 (Barcode Printing Kit-D1)
* accesorii de sistem: kit opțional pentru stocarea datelor B1 (Optional Data Storage Kit-B1)
* accesorii fax: placă fax Super G3 BV1 (Super G3 FAX Board-BV1), kit fax la distanță A1 (Remote Fax Kit-A1)

Alte opțiuni:
* cartuș de capse: cartuș de capse Z1 (Staple Cartridge-Z1)
* accesorii pentru facilitarea accesului: mâner pentru alimentatorul automat de documente A1 (ADF Access Handle-A1)

Consumabile:
* toner 1008 BK/C/M/Y
* randament estimat (la acoperire de 5%): toner 1008 BK: 15 500 pagini, toner 1008 C/M/Y: 8 500 pagini

Conținutul pachetului:
* imprimantă multifuncțională Canon imageFORCE C3026 MFP + suport suplimentar sub echipament (unitate suplimentară de alimentare cu casetă / Cassette Feeding Unit-BB1) + set de tonere - set complet de tonere originale Canon C-EXV 1008 (C-EXV 1008 BK (negru), C-EXV 1008 C (cyan), C-EXV 1008 M (magenta), C-EXV 1008 Y (galben)) + instalare profesională (voucher pentru asigurarea instalării profesionale de către un tehnician autorizat)
* alimentator duplex de originale cu o singură trecere (DADF) – pentru scanare automată față-verso
* 2× tavă standard pentru hârtie (capacitate 2× 550 coli) + tavă multifuncțională (100 coli)
* cablu de alimentare, cilindri optici (fotocilindri), recipient pentru toner rezidual preinstalate
* ghid de instalare și manual de utilizare
- cablurile de date și alte accesorii nu sunt incluse în pachet

Garanție: 12 luni

Link către site-ul producătorului: https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/colour/imageforce-c3026/specifications/